Selwita rozpoczyna rekrutację w Poznaniu. Potrzebuje 50 pracowników

0 0
Selwita rozpoczyna rekrutację w Poznaniu. Potrzebuje 50 pracowników
Nowa inwestycja Selvity. Spółka będzie zatrudniać pracowników (fot. rynekaptek.pl)

• Firma biotechnologiczna Selvita otwiera swoje laboratoria w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu (WCZT).
• Oddział ruszy w drugiej połowie roku.
• Już rozpoczyna się rekrutacja pierwszych 50 pracowników, głównie chemików.

Początkowo powierzchnia badawcza wyniesie 500 mkw, oddział ma rozpocząć pracę na przełomie sierpnia i września. Firma zapowiedziała w czwartek, że do 2017 roku zamierza podwoić wielkość zespołu.

Główna siedziba firmy w Krakowie dysponuje 2,7 tys. mkw laboratoriów. Selvita zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Posiada biura w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

"Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracują w naszych laboratoriach w Krakowie. Jednocześnie rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski intensywną rekrutację" - poinformowała w czwartek członek zarządu spółki Mirosława Zydroń.

Pracę w Poznaniu znajdą przede wszystkim absolwenci poznańskich uczelni. Zespół będzie realizował badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. spółka powstała w 2007 roku.

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii na Kampusie Morasko w Poznaniu otwarto w grudniu ub. roku. Multidyscyplinarny ośrodek ma skupiać najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. Inwestycja kosztowała 251,5 mln zł. Składający się z kompleksu budynków obiekt ma powierzchnię ok. 20 tys. mkw.

WCZT jest projektem inwestycyjnym środowiska naukowego miasta Poznania. Według pomysłodawców przedsięwzięcia, integracja środowiska naukowego stolicy Wielkopolski pozwoli na stworzenie ośrodka badawczo-technologicznego o wysokiej randze międzynarodowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.