Sektor finansowy po cięciach. Kogo teraz zatrudnia?

0 0
Sektor finansowy po cięciach. Kogo teraz zatrudnia?

W ostatnich latach banki nie szczędziły cięć kadrowych, szczególnie w bankowości detalicznej, w której ludzi zaczęły zastępować nowoczesne technologie, automatyzacja i cyfryzacja. Dla kogo dziś jest miejsce w tej branży?

Banki kierują dzisiaj swoje zainteresowanie przede wszystkim ku przedsiębiorstwom i nastawiają się na budowanie długich relacji z klientami - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- Dlatego budują zespoły sprzedaży do obsługi biznesowej. Sprzedaż akwizycyjna odchodzi do lamusa. Liczy się doradztwo i budowanie dobrych relacji z klientem. Pracodawcy poszukują więc intensywnie osób z takimi doświadczeniami. Mile widziani są też specjaliści z innych sektorów, np. leasingu, faktoringu czy ubezpieczeń. W każdym razie obserwujemy ożywienie w rekrutacji - mówi dla "PB" Sebastian Sala z Antal International.

Ci, którzy w ciągu ostatnich lat stracili pracę w sektorze finansowym (szacuje się, że było to nawet 30 proc. pracowników, najczęściej z działów obsługi klienta), mogą spróbować swoich sił w prężnie rozwijających się firmach consumer finance, windykacyjnych, faktoringowych, leasingowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.