Sektor finansowy po cięciach. Kogo teraz zatrudnia?

W ostatnich latach banki nie szczędziły cięć kadrowych, szczególnie w bankowości detalicznej, w której ludzi zaczęły zastępować nowoczesne technologie, automatyzacja i cyfryzacja. Dla kogo dziś jest miejsce w tej branży?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sektor finansowy po cięciach. Kogo teraz zatrudnia?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lip 2014 10:46


Banki kierują dzisiaj swoje zainteresowanie przede wszystkim ku przedsiębiorstwom i nastawiają się na budowanie długich relacji z klientami - czytamy w "Pulsie Biznesu".

- Dlatego budują zespoły sprzedaży do obsługi biznesowej. Sprzedaż akwizycyjna odchodzi do lamusa. Liczy się doradztwo i budowanie dobrych relacji z klientem. Pracodawcy poszukują więc intensywnie osób z takimi doświadczeniami. Mile widziani są też specjaliści z innych sektorów, np. leasingu, faktoringu czy ubezpieczeń. W każdym razie obserwujemy ożywienie w rekrutacji - mówi dla "PB" Sebastian Sala z Antal International.

Ci, którzy w ciągu ostatnich lat stracili pracę w sektorze finansowym (szacuje się, że było to nawet 30 proc. pracowników, najczęściej z działów obsługi klienta), mogą spróbować swoich sił w prężnie rozwijających się firmach consumer finance, windykacyjnych, faktoringowych, leasingowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.