Rynek pracy IT to rynek pracownika

0 0
Rynek pracy IT to rynek pracownika

Firmy wciąż rekrutują specjalistów IT. Informatycy mają duży wybór jeśli chodzi o oferty pracy. Zdarza się jednak, że pracodawcy mają problem z doborem odpowiedniego pracownika.

Z danych resortu gospodarki wynika, że w Polsce istnieje 8,5 tys. firm IT zatrudniających 400 tys. pracowników, których średnia pensja to 4-10 tys. zł.

- Rynek pracy IT to jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Już od dłuższego czasu to rynek pracownika. Są mobilni, przyzwyczajeni do pracy projektowej - mówi dla „Gazety Wyborczej" Maciej Mierzejewski, dyrektor personalny w Asseco.

Pomimo tego, że informatycy są jednym z najczęściej poszukiwanych zawodów, to jednak zdarza się, że pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego pracownika.

- Jak wynika z raportu CIO 2013, dobrem rzadkim są informatycy z zaawansowanymi kompetencjami interpersonalnymi. Ponad połowa badanych dyrektorów z firm informatycznych stwierdziła, że informatykom brakuje umiejętności komunikacyjnych - mówi na łamach „GW" Natalia Pisarek, starszy konsultant z Deloitte.

Raport Computerworld Forecast 2014 pokazuje, że 32 proc. firm w Stanach Zjednoczonych planuje zwiększenie zatrudnienia w obszarze IT. Najbardziej pożądani będą pracownicy dysponujący kompetencjami w zakresie programowania i rozwoju aplikacji.

Więcej tutaj: Najbardziej pożądani pracownicy IT najbliższego roku

Branża IT była także zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o liczbę ofert pracy na portalu monsterpolska.pl w czwartym kwartale 2013 r.

Czytaj więcej: Specjaliści IT wciąż najczęściej poszukiwani

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.