Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (14-18 marca)

0 0
Rynek pracy, HR, rekrutacje: Kalendarium wydarzeń (14-18 marca)
W tym tygodniu mijają terminy zgłoszeń na kluczowe stanowiska w takich spółkach jak: PGE, PKP Cargo czy Hutmen.(fot. shutterstock)

• Trzeci tydzień marca upłynie pod znakiem naborów na kluczowe stanowiska w takich spółkach jak: PGE, PKP Cargo, Energa czy Hutmen. Sprawdźcie, do kiedy mogą zgłaszać się kandydaci.
• W połowie tygodnia Główny Urząd Statystyczny poda dane o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2016 r.
• W tym tygodniu odbędą się również kolejne negocjacje płacowe w ArcelorMittal, a załogi dwóch polskich spółek węglowych (JSW i KHW), wybiorą swoich reprezentantów do zarządów tych firm.

Trzeci tydzień marca rozpoczyna się od dyskusji zespołu tematycznego ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. Eksperci będą rozmawiać m.in. na temat propozycji rozwiązań uwzględniających poziom wynagrodzeń wszystkich grup zawodowych w ochronie zdrowia.

Również w poniedziałek (14 marca) podczas konferencji w Warszawie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy ogłosi cele porozumienia, jakie zawarło dziewięć ogólnokrajowych związków zawodowych reprezentujących wszystkie zawody medyczne. Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

 fot. fotolia
fot. fotolia

Na Śląsku odbędą się natomiast w poniedziałek kolejne negocjacje w Kompanii Węglowej. Ma być podczas nich mowa m.in. na o wynagrodzeniach i funkcjonowaniu KW do czasu utworzenia Polskiej Grupy Górniczej, do której ma przejść jedenaście kopalń z Kompanii.

Do poniedziałku (14 marca) przyjmowane są również oferty kandydatów na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki. Konkurs organizuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Chętni do objęcia fotela członka zarządu ds. finansowych, ds. handlowych i ds. operacyjnych w PKP Cargo również mają czas tylko do poniedziałku, aby zgłosić swoje kandydatury. Zainteresowani muszą posiadać wyższe wykształcenie i co najmniej 10-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowisku kierowniczym, powiązanym z obszarem kierunkowym. Rozmowy z wybranymi kandydatami będą prowadzone od 21 do 23 marca. Więcej tutaj.

Przez cały tydzień ministrowie resortu pracy i polityki społecznej będą spotykać się z wojewodami w całej Polsce w sprawie realizacji programu „Rodzina 500 plus”. I tak, w poniedziałek (14 marca) odwiedzą Kraków, Opole i Lublin, we wtorek (15 marca) wiceminister Stanisław Szwed pojawi się w Katowicach, Krzysztof Michałkiewicz odwiedzi Białystok, Bartosz Marczuk odbędzie spotkania w Łodzi i Poznaniu, Elżbieta Bojanowska pojawi się w Olsztynie, a Marcin Zieleniecki w Gdańsku. W kolejnych dniach wiceministrowie odwiedzą jeszcze: w środę (16 marca) Bydgoszcz, w czwartek (17 marca) Wrocław i w piątek (18 marca) Rzeszów i Kielce.

Sporo też będzie działo się w tym tygodniu w Sejmie. We wtorek (16 marca) odbędzie się na przykład debata nad odwołaniem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Więcej o wszystkich najważniejszych politycznych wydarzeniach tygodnia czytajcie tutaj.

Mariusz Błaszczak, fot. MSWiA
Mariusz Błaszczak, fot. MSWiA

We wtorek (15 marca) będziemy obchodzić Dzień Piekarzy i Cukierników. Natomiast w województwie podkarpackim będzie to dzień, w którym mija czas na składanie wniosków o dofinansowanie projektu pozakonkursowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 (chodzi o wsparcie stypendialne dla zdolnych uczniów w ramach szkolnictwa zawodowego).

W środę (16 marca) odbędą się natomiast kolejne negocjacje płacowe w ArcelorMittal. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

W połowie tygodnia Główny Urząd Statystyczny poda także dane o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2016 r. W środę (16 marca) mija też termin zgłaszania kandydatur na stanowisko wiceprezesa ds. relacji inwestorskich i wiceprezesa ds. strategii rozwoju w spółce Energa. Dzień później zaplanowano otwarcie zgłoszeń, a rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami mają potrwać do 9 kwietnia.

Energa (fot. mat.pras.)
Energa (fot. mat.pras.)

W środę zbierze się również Rada Dialogu Społecznego. Zespół problemowy ds. rozwoju dialogu społecznego poruszy tematykę związaną z koniecznością uaktualnienia listy mediatorów przy ministrze rodziny, pracy i polityki społecznej. W spotkaniu udział weźmie Stanisław Szwed, wiceminister resortu rodziny i pracy, który ogłosił niedawno nabór do Rady ds. Polityki Senioralnej.

Zainteresowani mają czas, aby zgłosić swoje kandydatury do czwartku (17 marca). – Kandydaci powinni wyróżniać się wiedzą i doświadczeniem w kwestiach polityki senioralnej, aby nowo powstała Rada mogła się stać forum otwartego dialogu o koncepcji i kształtowaniu polskiej polityki społecznej wobec starości i starzejącego się społeczeństwa - informuje ministerstwo. Więcej na ten temat tutaj.

W czwartek (17 marca) załogi dwóch polskich spółek węglowych – Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) – wybiorą swoich reprezentantów do zarządów tych firm. W KHW o fotel wiceprezesa ds. pracowniczych ubiega się dziesięciu kandydatów, a w JSW o stanowisko wiceprezesa walczą trzy osoby.

Górnicy JSW i KHW wybiorą swoich reprezentantów do zarządu. (fot. mat.pras.)
Górnicy JSW i KHW wybiorą swoich reprezentantów do zarządu. (fot. mat.pras.)

Na tym nie koniec prowadzonych w tym tygodniu naborów na kluczowe stanowiska w firmach. Do piątku (18 marca), czas na nadsyłanie swoich zgłoszeń na objęcie stanowiska prezesa mają wszyscy zainteresowani pracą u producenta wyrobów z metali niezależnych, w spółce Hutmen. Kandydaci do fotela prezesa firmy muszą posiadać wykształcenie wyższe (preferowane jest techniczne, prawnicze lub ekonomiczne). Dodatkowo muszą wykazać się 5-letnim doświadczeniem w spółkach prawa handlowego – w tym co najmniej 3-letnim na stanowisku wyższego szczebla kierowniczego. Dokumenty przesyłać można do 18 marca 2016 r., a otwarcie zgłoszeń nastąpi 21 marca.

Do obsadzenia są również stanowiska w Polskiej Grupie Energetycznej. PGE szuka prezesa i trzech wiceprezesów: wiceprezesa ds. handlu, wiceprezesa ds. innowacji oraz wiceprezesa ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych. Termin przyjmowania zgłoszeń również mija w piątek (18 marca).

Tydzień zakończy się spotkaniem Stanisława Szweda, sekretarza stanu w MRPiPS z przedstawicielami związku zawodowego „Solidarność 80” na temat środków unijnych przeznaczonych na dokształcenie i przekwalifikowanie zawodowe.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.