Rynek pracy: aktywni na start

– Obecnie w poszukiwaniu pracy kandydaci coraz częściej i chętniej korzystają z pomocy agencji zatrudnienia. Obserwujemy tu znaczący wzrost zainteresowania tym kontaktem – zauważa Justyna Ścigler z ManpowerGroup.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek pracy: aktywni na start

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

21 sie 2013 15:35


Aktywne poszukiwanie pracy polega na nie ograniczaniu się tylko do przeglądania ofert, ale korzystaniu z szerszego wachlarza sposobów, które pomogą kandydatowi w dotarciu do potencjalnego pracodawcy i zwiększą jego szanse na znalezienie zatrudnienia. Warto sięgać po kilka metod jednocześnie, nie ograniczając się tylko do jednej. Znacząco może to zmienić naszą sytuację i zwiększyć liczbę rozmów kwalifikacyjnych.

Ważnym elementem w kształtowaniu swojej kandydatury na rynku pracy jest rozpoczęcie budowania swojej własnej marki. Chodzi tu przede wszystkim o zbudowanie swojego wizerunku jako profesjonalnego pracownika, poinformowanie o zdobytym wykształceniu, doświadczeniu, posiadanych kompetencjach i odniesionych sukcesach.

W zbudowaniu takiego wizerunku pomocne będzie stworzenie swojego profilu zawodowego na portalach społecznościowych, takich jak np. LinkedIn.com, Goldenline.pl, czy też Profeo.pl, na których częstą goszczą również rekruterzy poszukujący kandydatów.

- Poszukując pracy warto być obecnym na serwisach branżowych lub forach tematycznych, na których możemy spotkać przedstawicieli swojej grupy zawodowej - mówi Justyna Ścigler, kierownik w agencji zatrudnienia Manpower.

- Uczestnictwo w toczących się na nich dyskusjach może zwrócić uwagę obecnych tam pracodawców i rekruterów na nasze kompetencje, wiedzę i umiejętności. Nie należy zapominać także o wizytach na stronach internetowych pracodawców i zaglądanie do zakładek poświęconych karierze w ich firmach. Pamiętajmy też o zamieszczeniu swojego CV na serwisach należących do agencji zatrudnienia, co znacznie zwiększa nasze szanse na znalezienie pracy.

Zarejestrowanie się w agencji zatrudnienia jest efektywnym sposobem poszukiwania pracy. Dzięki swojemu zasięgowi oraz licznym kontaktom z pracodawcami, konsultanci agencji docierają do wolnych wakatów na długo przed tym, zanim zostaną one zakomunikowane na zewnątrz, np. poprzez oferty w prasie czy Internecie.

Osoby poszukujące pracy mogą liczyć w agencji zatrudnienia na dużo więcej niż otrzymanie oferty. Mogą tu uzyskać nieocenioną możliwość konsultacji ze specjalistami zajmującymi się na co dzień rynkiem pracy. Zarejestrowanie się w agencji daje im także dostęp do różnorodnych stanowisk oraz form zatrudnienia.

- Obecnie w poszukiwaniu pracy kandydaci coraz częściej i chętniej korzystają z pomocy agencji zatrudnienia. Obserwujemy tu znaczący wzrost zainteresowania tym kontaktem - zauważa Justyna Ścigler.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.