Rynek kandydata może być niekorzystny dla pracowników?

• Rynek kandydata powoduje trudności nie tylko dla przedsiębiorstw, lecz także dla samych kandydatów.
• Pracownik, który zmienia pracę wyłącznie dla wyższych zarobków, nie jest oddany.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rynek kandydata może być niekorzystny dla pracowników?

PODZIEL SIĘ


Autor: InfoWire

13 sty 2016 10:30


Spadek bezrobocia w Polsce świadczy o dynamizmie naszego rynku pracy. Przedstawiciele bardzo niszowych profesji mogą nawet przebierać w ofertach zatrudnienia. W efekcie pracodawcy zaczynają coraz mocniej rywalizować o wykwalifikowanych pracowników. Wbrew pozorom powoduje to trudności nie tylko dla przedsiębiorstw, lecz także kandydatów.

Firmy w niektórych okresach prowadzą intensywne przedsięwzięcia i w związku z tym zwiększają budżety na dane stanowiska. To wpływa na podniesienie zarobków, które z czasem zaczynają niepohamowanie szybować w górę.

– Ta tendencja odbija się negatywnie na koniunkturze oraz polityce przedsiębiorstw. Walczą one o kandydata wysokością wynagrodzenia. Z kolei pracownik, który zmienia pracę wyłącznie ze względu na aspekt materialny, nie jest oddany i bardzo szybko porzuca stanowiska. Takie częste zmiany zatrudnienia nie są dobrze postrzegane – mówi Roman Zabłocki z firmy Antal.

W jaki sposób przedsiębiorstwa starają się przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom? Przede wszystkim budują pozytywny wizerunek siebie jako pracodawcy. Ponadto oferują pracownikom wiele benefitów, które mają skłaniać do niekierowania się przy decydowaniu o swojej przyszłości zawodowej wyłącznie kwestiami finansowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Damian6 2016-01-13 15:11:48

11Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538