Ryanair wybuduje bazę we Wrocławiu i zatrudni 150 osób

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły decyzję o utworzeniu swojego pierwszego w Polsce centrum obsługi technicznej samolotów. Umożliwi to powstanie do 150 miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ryanair wybuduje bazę we Wrocławiu i zatrudni 150 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PS)

wnp.pl

13 maj 2015 15:02


Na miejsce inwestycji wybrano port lotniczy we Wrocławiu. Jej wartość wynosi ponad 6 mln euro. - Jest ona możliwa dzięki pomocy i wsparciu Portu Lotniczego Wrocław - powiedział Michael Hickey, dyrektor operacyjny Ryanair.

Budowa centrum (WAMS) rozpocznie się w listopadzie tego roku. Według założeń, zostanie ono oddane do użytku w marcu 2016 roku.

WAMS zaprojektowane jest z myślą o przeglądach typu "C" dla samolotów Boeing 737-800. Składać się będzie z dwustanowiskowego, nowoczesnego hangaru, z możliwością dalszej rozbudowy.

Zarząd Ryanair podkreśla, że WAMS umożliwi powstanie do 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego.

Na wrocławskim lotnisku stacjonują obecnie dwa samoloty Ryanair.

- Rozmowy na temat centrum obsługi technicznej samolotów Ryanair były prowadzone od kilku lat - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Dzięki tej inwestycji w przyszłości będziemy jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla przewoźników, którzy poszukują miejsca dla swojej bazy technicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.