Ruszyła rekrutacja do Amazona

Amazon przyjmie kilka tysięcy pracowników tymczasowych do pracy w polskich oddziałach - w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach pod Poznaniem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszyła rekrutacja do Amazona

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 lip 2015 13:22


Rozpoczęta właśnie rekrutacja będzie trwała nieprzerwanie aż do października. Zrekrutowane przez Manpower osoby będą wykonywały pracę na zasadach umowy o pracę tymczasową na stanowiskach pracowników do działów realizacji zamówień. Miejscem pracy będzie jedna z dwóch lokalizacji Amazon w Polsce, które mieszczą się w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach pod Poznaniem.

- To nie pierwszy prowadzony przez nas proces rekrutacyjny dla Amazon – komentuje Tomasz Walenczak, dyrektor operacyjny w agencji zatrudnienia Manpower. – Rekrutację dla Amazon prowadziliśmy również jesienią, zeszłego roku, kiedy firma ta dopiero otwierał swoje zakłady w Polsce. Wtedy dzięki nam pracę na terenie jej zakładów znalazło kilka tysięcy osób – dodaje.

Czytaj też: Praca w Amazonie: Jakie są warunki pracy, zarobki i obowiązki?

- Oprócz konkurencyjnej stawki godzinowej, Amazon przyciąga kandydatów również atrakcyjnymi benefitami. Co więcej, dla wielu osób to szansa na pracę stałą, bo po przepracowaniu 6 miesięcy najlepsi przejdą na zatrudnienie stałe po stronie naszego klienta. W poprzednim etapie rekrutacji Amazon zatrudnił u siebie na takich zasadach kilka tysięcy pracowników - ocenia Tomasz Walenczak.

Zarobki w Amazonie

Na tych, którzy przejdą proces rekrutacji pomyślnie czeka praca w międzynarodowej firmie, bezpłatny transport do miejsca zatrudnienia, obiad w ciągu dnia za symboliczną złotówkę dla każdego pracownika, a także wynagrodzenie konkurencyjne w porównaniu do innych płac w regionach, w których znajdują się polskie zakłady Amazon.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu

Stawka godzinowa wynosi 13 zł brutto w przypadku centrum pod Poznaniem oraz 12,5 zł brutto w centrum wrocławskim. Wynagrodzeniu towarzyszy 15-procentowa premia.

– Sytuacja na rynku pracy wygląda coraz bardziej optymistycznie, jednak nadal wiele osób ma problemy w znalezieniu zatrudnienia. Tymczasem rekrutacja do Amazon to możliwość znalezienia pracy również dla osób bez doświadczenia oraz długotrwale bezrobotnych. Szanse na jego zdobycie ma każdy. Rekruterzy zwracają jednak uwagę na umiejętność działania w zespole, motywację oraz zaangażowanie – podsumowuje przedstawiciel Manpower.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kamil 2015-08-06 19:28:48

Rekruterzy zwracają na cokolwiek uwagę? Wystarczą dwie ręce i dwie nogi...