Ruszyła budowa centrum badań i rozwoju ifm ecolink w Opolu. Będzie praca dla inżynierów

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE) rozpoczęła się budowa centrum badawczo-rozwojowego. W centrum zatrudnienie znajdzie ok. 100 inżynierów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszyła budowa centrum badań i rozwoju ifm ecolink w Opolu. Będzie praca dla inżynierów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

24 kwi 2015 13:42


Ifm ecolink rozpoczęło budowę centrum badawczo-rozwojowego w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" (WSSE). W centrum zatrudnienie znajdzie ok. 100 inżynierów.

- To jeden z niewielu przypadków, w którym niemiecki przedsiębiorca inwestuje w Polsce w rozwój wiedzy technicznej - powiedział prezes Andrzej Durdyń.

Obiekt o powierzchni około 4 tys. m kw. wyposażony zostanie w laboratoria z najnowocześniejszą aparaturą. Nad wdrażaniem innowacyjnych technologii i patentów pracować ma docelowo około 100 inżynierów, głównie z Politechniki Opolskiej. Uczelnia rozpoczęła już współpracę z przedsiębiorcą.

Centrum powstaje obok zakładu ifm ecolink w WSSE w Opolu. Opolski zakład jest częścią koncernu ifm electronic, który specjalizuje się w produkcji elementów automatyki przemysłowej. Firma posiada swoje filie w ponad 70 krajach całego świata. Trzy lata temu wybudowano fabrykę czujników elektronicznych w Opolu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.