Ruszają letnie praktyki w Nestlé. Najlepsi mają szansę na pracę

1 lipca startują letnie praktyki w Nestlé. Na studentów i absolwentów czekają staże w Kaliszu, Rzeszowie, Namysłowie, Kargowej, Nałęczowie, Warszawie i Nowej Wsi Wrocławskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszają letnie praktyki w Nestlé. Najlepsi mają szansę na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 cze 2015 14:01


Siedem lokalizacji w całym kraju przyjmie na 3-miesięczne płatne praktyki łącznie 75 studentów i absolwentów. Najlepsi otrzymają propozycję pracy.

Kalisz, Rzeszów, Namysłów, Kargowa, Nałęczów, Warszawa, a także otwarta w marcu fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej – w tych lokalizacjach przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji. Największym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się działy: produkcji, techniczny i zarządzania jakością. Łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, a w rozmowach rekrutacyjnych wzięło udział ponad 400 kandydatów.

75 miejsc stażowych w Nestlé

- Letnie praktyki w Nestlé otwierają przed młodzieżą dwie ścieżki rozwoju: praktyki w biurach w ramach BIP – Business Internship Program oraz praktyki techniczne w fabrykach firmy w całej Polsce w ramach programu TEDP – Technology Engineering Development Program. BIP to program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym. Oferuje szansę zdobycia doświadczenia w takich dziedzinach jak np. marketing, sprzedaż, HR czy IT, a TEDP to program dla inżynierów, w którym Nestlé otwiera drzwi swoich fabryk w całej Polsce. Praktykanci w tym wypadku szkolą się w dziedzinach takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów - informuje firma.

W ramach BIP w tym roku firma przeszkoli 40 praktykantów głównie w Warszawie, Kaliszu i Nowej Wsi Wrocławskiej, a w programie praktyk technicznych TEDP firma stworzyła 35 miejsc pracy w całej Polsce. Najwięcej w fabryce Winiar w Kaliszu, fabryce karmy dla zwierząt koło Wrocławia oraz w fabryce lodów w Namysłowie.

Czego oczekują od praktyk młodzi? – Wrzucenia na głęboką wodę po gruntowym przeszkoleniu – zapewnia 22–letnia Kasia, jedna z praktykantek.

Stażyści maja szansę na zatrudnienie

Co ich czeka przez najbliższe miesiące?

– Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé. Podczas praktyk mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo. Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości. To element polityki naszej firmy i społecznej odpowiedzialności biznesu Nestlé – przekonuje Mariola Raudo, kierownik ds. rekrutacji w Nestlé.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.