Rusza program wsparcia dla łodzian zwolnionych z pracy

0 0

Płatne staże, szkolenia zawodowe oraz pośrednictwo pracy to formy pomocy oferowane bezrobotnym mieszkańcom Łodzi w ramach programu kompleksowego wsparcia osób zwolnionych i przewidzianych do zwolnienia. Projekt uzyskał ponad 1,6 mln zł dofinansowania unijnego.

Wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że dofinansowany przez UE projekt zakłada monitorowanie łódzkiego rynku pracy i dostosowanie się do jego potrzeb.

Skierowany jest do wszystkich łodzian, którzy stracili pracę z winy pracodawcy w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub są przewidziani do zwolnienia. Oferta obejmuje poradnictwo zawodowe, psychologiczne, szkolenia oraz 4-miesięczne płatne staże zawodowe.

Piotr Kuron z firmy DBM Polska, która w ramach programu organizuje szkolenia, poinformował, że w Łodzi najczęściej pracę tracą osoby zatrudnione w branży produkcyjnej. Przed rozpoczęciem naboru firma zbadała, jakie kwalifikacje najlepiej odpowiadają potrzebom łódzkiego rynku pracy i dostosowała do nich ofertę szkoleń. Będą to m.in. kursy obsługi komputera, księgowości I i II stopnia, obsługi wózków widłowych, suwnic, kursy energetyczne.

Jak powiedział wiceprezydent, uczestnicy projektu muszą przedstawić dokumenty dotyczące zatrudnienia. W drodze wyjątku tych formalności nie będą oni musieli dopełniać pracownicy trzech spółek działających w Łodzi pod wspólną nazwą Profesjadruk, ponieważ z winy byłego pracodawcy nie dysponują świadectwami pracy i wypowiedzeniami umów o pracę.

"Właściciel dostał wsparcie z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy na działalność gospodarczą, a następnie wyczyścił konta i zniknął, zostawiając ponad 160 swoich byłych pracowników bez wsparcia i bez dokumentów dotyczących rozwiązania stosunku pracy. W tej sytuacji nie mogą oni ubiegać się o zasiłki czy szukać nowego zatrudnienia" - powiedział Cieślak.

Łódzki magistrat uzyskał akceptację Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na włączenie ich do programu na specjalnych warunkach.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.