Rusza pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów IT

FILTTR to pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów z branży IT. Aplikacja jest bezpłatna i przypomina serwis randkowy Tinder.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rusza pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów IT

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2015 16:18


FILTTR działa wyłącznie w technologiach mobilnych. Została stworzona przy wsparciu firmy Connectis. Aplikacja pozwala otrzymywać oferty pracy na takich stanowiskach, jak programiści, testerzy, analitycy i inni specjaliści IT.

Jak piszą jego twórcy, model działania FILTTR można porównać do popularnej aplikacji randkowej Tinder, gdzie pierwszy etap komunikacji odbywa się wyłącznie na smartfonie. Propozycje wybierane są przez specjalnie opracowany algorytm, który dostosowuje oferty pasujące do profilu zawodowego użytkownika - wykształcenia, doświadczenia i kompetencji.

Czytaj też: Ofert pracy szukaj w... swoim smartfonie

Aplikacja wykorzystuje podobny mechanizm "podwójnego polubienia" jak Tinder, a nawet idzie dalej - użytkownik dostaje propozycje pracy tylko od pracodawców, którym się spodobał.

Logowanie do aplikacji odbywa się za pomocą profilu na LinkedIn, GoldenLine lub CV. Potem użytkownik określa swoje oczekiwania dot. m.in. wynagrodzenia, chęci podróżowania czy pracy zdalnej. Dzięki temu - jak reklamują twórcy - użytkownik nie dostaje spamu, otrzymuje tylko dopasowane propozycje, które akceptuje lub odrzuca, wciskając jeden przycisk - bez zbędnych formalności.

Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji FILTTR, należy ją pobrać ze sklepu internetowego Google Play. Obecnie aplikacja jest dedykowana dla smartfonów z systemem Android.

Twórcy planują, że jeśli ten model pośrednictwa pracy sprawdzi się, zostanie on rozszerzony także na inne branże.

Według raportu StatCounter, w 2014 roku liczba osób używających urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do internetu wzrosła o 67 proc., a osoby korzystające ze smartfonów do surfowania w sieci generują 28,5 proc. globalnego ruchu w sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.