Rusza pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów IT

0 0
Rusza pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów IT
fot.pixabay.com

FILTTR to pierwsza mobilna agencja rekrutacji dla specjalistów z branży IT. Aplikacja jest bezpłatna i przypomina serwis randkowy Tinder.

FILTTR działa wyłącznie w technologiach mobilnych. Została stworzona przy wsparciu firmy Connectis. Aplikacja pozwala otrzymywać oferty pracy na takich stanowiskach, jak programiści, testerzy, analitycy i inni specjaliści IT.

Jak piszą jego twórcy, model działania FILTTR można porównać do popularnej aplikacji randkowej Tinder, gdzie pierwszy etap komunikacji odbywa się wyłącznie na smartfonie. Propozycje wybierane są przez specjalnie opracowany algorytm, który dostosowuje oferty pasujące do profilu zawodowego użytkownika - wykształcenia, doświadczenia i kompetencji.

Czytaj też: Ofert pracy szukaj w... swoim smartfonie

Aplikacja wykorzystuje podobny mechanizm "podwójnego polubienia" jak Tinder, a nawet idzie dalej - użytkownik dostaje propozycje pracy tylko od pracodawców, którym się spodobał.

Logowanie do aplikacji odbywa się za pomocą profilu na LinkedIn, GoldenLine lub CV. Potem użytkownik określa swoje oczekiwania dot. m.in. wynagrodzenia, chęci podróżowania czy pracy zdalnej. Dzięki temu - jak reklamują twórcy - użytkownik nie dostaje spamu, otrzymuje tylko dopasowane propozycje, które akceptuje lub odrzuca, wciskając jeden przycisk - bez zbędnych formalności.

Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji FILTTR, należy ją pobrać ze sklepu internetowego Google Play. Obecnie aplikacja jest dedykowana dla smartfonów z systemem Android.

Twórcy planują, że jeśli ten model pośrednictwa pracy sprawdzi się, zostanie on rozszerzony także na inne branże.

Według raportu StatCounter, w 2014 roku liczba osób używających urządzeń mobilnych w celu uzyskania dostępu do internetu wzrosła o 67 proc., a osoby korzystające ze smartfonów do surfowania w sieci generują 28,5 proc. globalnego ruchu w sieci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.