Rusza konkurs na prezesa i dyrektora finansowego PKP PLK

0 0
Rusza konkurs na prezesa i dyrektora finansowego PKP PLK
Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki formalne określone w ogłoszeniu zostaną przeprowadzone od 8 lutego 2016 r. do 26 lutego 2016 r. fot.przewozyregionalne.pl

Rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe wszczęła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa oraz członka zarządu - dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych.

Złożone oferty zostaną otwarte w dniu 28 stycznia 2016 r. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki formalne określone w ogłoszeniu zostaną przeprowadzone od 8 lutego 2016 r. do 26 lutego 2016 r. - podała spółka.

Kandydat na prezesa powinien spełniać m.in. następujące kryteria: wykształcenie wyższe; co najmniej 10-letni staż pracy, w tym: 5-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, przy czym nie krótsze niż 3-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku kierowniczym obejmującym swoim zakresem zarządzanie podmiotami gospodarczymi lub dużymi jednostkami organizacyjnymi podmiotów gospodarczych; znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikowanie się, czytamy w ogłoszeniu.

Kandydat na dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych powinien spełniać m.in. następujące kryteria: wykształcenie wyższe (kierunkowe); dodatkowym atutem będzie wykształcenie podyplomowe z zakresu finansów, prawa lub zarządzania; co najmniej 8-letni staż pracy, przy czym nie krótsze niż 5-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku kierowniczym obejmującym swoim zakresem obowiązki zarządzania finansami w dużych podmiotach gospodarczych.

Pod koniec grudnia ub.r. rada nadzorcza spółki PKP Polskie Linie Kolejowe powołała Antoniego Jasińskiego do pełnienia obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy i zapowiedziała przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i dyrektora ds. finansowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe jest zarządcą narodowej sieci kolejowej, odpowiedzialnym m.in. za układanie rozkładu jazdy dla pociągów pasażerskich, towarowych oraz specjalnych, bezpieczeństwo, utrzymanie infrastruktury i prowadzenie ruchu pociągów. W Polsce jest ponad 18,5 tys. km linii kolejowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • po co konkurs jak wiadomo z góry kto to będzie.Trzeba było zacząć od rozbicia rady,całego zarządu,a potem brać się za konkursy i wtedy można by przypuszczać ze z tych konkursów coś będzie,zaając życie powołany zostanie jakiś laik co o koleii wie tyle co może przejechał się pociągiem

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.