RR Security przejmuje udziały w kolejnej spółce zajmującej się kontrolą biletów

• Spółka RR Security z segmentu ochrony stała się współwłaścicielem spółki Serinus, która specjalizuje się w kontroli biletów komunikacji miejskiej.
• To już druga firma zajmująca się takimi usługami, która znalazła się grupie RR Security.
• Wcześniej grupa przejęła radomską spółkę Reflex, która odpowiedzialna jest za kontrolę biletów transportu miejskiego w Lublinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

RR Security przejmuje udziały w kolejnej spółce zajmującej się kontrolą biletów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 sie 2016 15:30


Serinus to młoda, dynamicznie rozwijająca się spółka wyspecjalizowana w kontroli biletów komunikacji miejskiej. Usługę tę świadczy m.in. w Toruniu i Elblągu. RR Security przejęło w niej połowę udziałów.

- Naszym celem jest stać się mocnym graczem w usługach outsourcingowych, więc – poza stałym i dynamicznym rozwojem ochrony, która jest podstawową działalnością grupy – poszerzamy też udział innych segmentów. Wśród nich największy potencjał dostrzegamy w usługach kontroli biletów, jaką spółki z naszym udziałem świadczą dla przedsiębiorstw transportu publicznego należących do polskich samorządów – mówi Rafał Luboiński, prezes grupy RR Security.

Serinus z coraz lepszymi wynikami

Serinus pozostaje firmą z osobnym zarządem, w którym zasiadają osoby z dużym doświadczeniem w tym rodzaju usług outsourcingowych. 43 zatrudnione w spółce osoby, od początku 2015 r. zajmują się kontrolą biletów miejskiego transportu w Toruniu, a od kwietnia tego roku - w Elblągu.

- Z roku na rok nasze wyniki są coraz bardziej zadowalające, co z pewnością daje większą korzyść każdemu z samorządów, dla których świadczymy usługę kontroli biletów. Poza tym to spora oszczędność dla miejskich przedsiębiorstw transportowych. Nie muszą angażować własnych pracowników do realizacji tej – bądź co bądź – niełatwej usługi – mówi Waldemar Ronewicz, prezes spółki Serinus. I dodaje, że pozyskanie nowego udziałowca, jakim jest RR Security pozwoli kierowanej przez niego firmie na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój.

- Stajemy do coraz większej liczby przetargów na tę usługę w innych miastach i jesteśmy przekonani, że wkrótce nawiążemy współpracę z kolejnymi samorządami miejskimi, tym bardziej, że członkowie zarządu Serinusa mają już na tym polu znaczące doświadczenia – podsumowuje Ronewicz.

Kontroler biletów i ochroniarz w jednym?

Zatrudnione do kontroli biletów osoby posiadać powinny szczególne umiejętności i kwalifikacje. Praca w charakterze kontrolera jest pełna wyzwań, a w krańcowych przypadkach wiązać się może z narażeniem na niebezpieczeństwo, zwłaszcza ze strony agresywnych pasażerów. Problem jest bardzo dobrze znany członkom zarządu grupy RR Security, dla której to nie pierwsze doświadczenie w tym obszarze. Już od dwóch lat posiada ona 100 proc. udziałów w radomskiej spółce Reflex, wyspecjalizowanej w kontroli biletów transportu miejskiego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.