Rozpoczęły się Akademickie Targi Pracy

0 0
Rozpoczęły się Akademickie Targi Pracy

Ponad stu wystawców - firm i instytucji - bierze udział w tegorocznych Akademickich Targach Pracy, które rozpoczęły się w środę w Łodzi - poinformowali organizatorzy targów.

Łódź to jedno z największych miast akademickich w Polsce. Działają tu zarówno uczelnie państwowe i prywatne, w których - jak się szacuje - uczy się ok. 80-90 tys. osób.

Ideą targów jest umożliwienie studentom i absolwentom nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Podobnie jak przed laty, tak i w tym roku na targach pokazują się firmy reprezentujące m.in. branżę finansową, elektroniczną, logistyczną czy IT. W 2012 roku po raz pierwszy do organizacji ATP przyłączył się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Dzięki temu na targach pojawiły się przedsiębiorstwa z branży medycznej i z nią związane - szpitale, apteki, firmy farmaceutyczne.

Tradycją targów są bezpłatne szkolenia dla studentów. W tym roku dotyczą one m.in. przepisów prawnych związanych z zatrudnieniem, zasad skutecznego porozumiewania się, czy wystąpień publicznych.

W ramach targów ich organizatorzy zapraszają wszystkich studentów łódzkich uczelni do udziału w konkursie na oprawę graficzną przyszłorocznych Akademickich Targów Pracy.

Organizatorami targów są m.in. łódzki magistrat i Politechnika Łódzka. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło prawie 17 tys. osób.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.