Rozbudowa fabryki Lubella w Lublinie. Będą nowe miejsca pracy

• Lubella, producent wyrobów zbożowych, przystąpiła do rozbudowy fabryki w Lublinie.
• Nowa hala produkcyjno-magazynowa ma być ukończona pod koniec 2016 roku.
• Dzięki inwestycji ma powstać 35 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozbudowa fabryki Lubella w Lublinie. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

22 mar 2016 14:36


W Lublinie powstanie obiekt o powierzchni 14 tys. mkw. Nowo budowana fabryka podzielona zostanie na 3 strefy funkcjonalne: biurową, techniczną, która wspomaga obsługę linii technologicznej oraz kluczową - zlokalizowaną na dwóch poziomach halę produkcyjno-magazynową z linią technologiczną.

- Planowane inwestycje sprawią, że będziemy bardziej elastyczni w reagowaniu na potrzeby konsumentów i będziemy mieli odpowiednie moce produkcyjne. Realizowane inwestycje to początek tych, które planowane są w firmie Lubella w tym roku. Przed nami jeszcze budowa bardzo nowoczesnego systemu automatycznego sterowania dystrybucją produktów żywnościowych w warunkach wysokiego magazynowania. Łączna wartość tych inwestycji wyniesie około 87 milionów zł, dzięki nim utworzymy 35 nowych miejsc pracy - podkreśla Wojciech Jamróz, prezes firmy Lubella.

Lubella to lider na rynku makaronów w Polsce oraz producent wyrobów zbożowych. Firma należy do jednej z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych - grupy Maspex Wadowice. Do Maspeksu obok Lubelli należą takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Kotlin.

Grupa Starbag działa w Polsce od 1987 roku. Zatrudnia ok. 5 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.