Rosyjskie ministerstwo komunikacji szuka specjalistów IT

• Rosyjski minister komunikacji ogłosił na swoim Twitterze otwarcie ośrodka rozwoju nowego systemu operacyjnego.
• Poszukiwani są specjaliści do pracy w nowoczesnym parku technologicznym nad Wołgą - Innopolis University.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rosyjskie ministerstwo komunikacji szuka specjalistów IT

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

17 maj 2016 12:08


- Rosyjski ośrodek rozwoju nowego mobilnego systemu operacyjnego otwarty - napisał rosyjski minister komunikacji Nikolai Nikiforow.

Chodzi o projekt firmy Open Mobile Platform. Zamierza ona stworzyć system operacyjny, który ma konkurować z Androidem i iOS. Nikolai Nikiforow zapowiedział, że do 2025 roku udział zachodnich OS na rosyjskim rynku spadnie poniżej 50 proc.

Źródło: Twitter Źródło: Twitter

W związku z powyższym, rosyjski rząd szuka do pracy m.in. specjalistów ds. zarządzania infrastrukturą i bezpieczeństwa, twórców SDK, UI developerów i testerów. Płacą od 110 do 150 tys. rubli (6,5 do 9 tys. zł). Pracownicy dostają też tanie mieszkanie (czynsz od 300 do 600 zł). Jeśli chodzi o wymagania - muszą mieć 3-6 lat doświadczenia i być gotowi na przeprowadzkę do Innopolis.

To rosyjskie miasto powstało w 2012 roku jako park technologiczny. Jest ulokowane w uprzemysłowionym Tatarstanie i przeznaczone całkowicie dla branży IT. Według założeń, w przyszłości zamieszka tam ok. 150 tys. osób. Na razie na „miasto” składają się dwie ulice i kilka budynków, które składają się na kompleks naukowo-badawczo-wdrożeniowy w zakresie technologii informatycznych.

Według samych twórców nowego systemu, ich misją jest "stworzenie niezależnej, otwartej platformy mobilnej, która spełni wymagania dużych firm i organizacji szukających bezpiecznych rozwiązań mobilnych; zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności wszystkim konsumentom podczas używania urządzeń przenośnych. Najbliższe cele to: stworzenie jądra systemu i budowa ekosystemu odpowiadającego potrzebom rosyjskiego rynku. W przyszłości także promocja na rynkach zagranicznych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.