Rośnie zatrudnienie w przedsiębiorstwach

- Liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw wzrosła w lipcu o 5,6 tys. osób w porównaniu do czerwca. - To pozytywna niespodzianka - twierdzi Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rośnie zatrudnienie w przedsiębiorstwach

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (AS)

wnp.pl

19 sie 2015 11:27


Na pozór liczby nie wyglądają imponująco - przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w lipcu br. o 0,9 proc. rok do roku i o 0,1 proc. w skali miesiąca. Trend może mało wyrazisty, ale za to pozytywny.

- Choć w relacji rocznej tempo wzrostu zatrudnienia już drugi miesiąc z rzędu wynosi 0,9 proc. rok do roku wobec średnio 1,1 proc. w okresie luty-maj, to jednak w lipcu nastąpiło wyraźne przyspieszenie tempa wzrostu zatrudnienia w ujęciu miesięcznym. O ile bowiem od lutego br. liczba zatrudnionych właściwie pozostawała na niezmienionym poziomie, to w lipcu wzrosła o 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym - wskazuje Wiktor Wojciechowski. - Uwzględniając generalnie dość niewielkie zmiany liczby zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw, wyraźne odbicie w górę liczby zatrudnionych można uznać za pozytywną niespodziankę - twierdzi ekonomista.

GUS podał również informacje na temat wynagrodzeń, równie pozytywne.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.