Rośnie zapotrzebowanie na kierowców i magazynierów

0 0
Rośnie zapotrzebowanie na kierowców i magazynierów
- Aby przyciągnąć najlepszych kandydatów, firmy z sektora transport i logistyka muszą postawić na profesjonalne metody - mówi Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter. /Fot. Pixabay

Firmy transportowo-logistyczne zwiększają zatrudnienie już czwarty kwartał z rzędu. Przed rekruterami stoi nie lada wyzwanie.

- Przewoźnicy mają coraz więcej zleceń, więc pracujący na ich rzecz rekruterzy nie wiedzą, w co ręce włożyć - podkreślają zgodnie przedstawiciele spółek eRecruiter, Fiege i DB Schenker Logistics.

Jak donosi "Puls Biznesu", tylko w III kw. ogłoszono w logistyce o ponad 16 proc. ofert pracy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

- Aby przyciągnąć najlepszych, firmy z sektora transport i logistyka muszą postawić na profesjonalne metody. Sposób postępowania powinien być dopasowany do rodzaju stanowiska, na jakie pozyskujemy kandydatów. Popularnością cieszą się praktyki rekrutacyjne, które pozwalają zidentyfikować tzw. talenty - mówi Izabela Bartnicka, ekspert eRecruiter.

Indywidualne podejście do kandydatów to standard m.in. w spółce Fiege.

- Bez względu na funkcję, najważniejsze jest to, czy aplikant przejawia inicjatywę i chce się uczyć - twierdzi Andrzej Wątrobiński, kierownik personalny w Fiege.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.