Resort finansów rekrutuje. Kogo poszukuje?

Resort finansów szuka chętnych do do pracy w Radzie do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania, która ma opiniować zasadność stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Resort finansów rekrutuje. Kogo poszukuje?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 9:14


W skład Rady mają wejść m.in. dwie osoby powołane spośród pracowników szkół wyższych, jednostek organizacyjnych Polskiej Akademii Nauk lub instytutów badawczych.

"Spośród zgłoszonych kandydatur Minister Finansów powoła dwóch członków Rady na czteroletnią kadencję. Powołanie konkretnego kandydata nastąpi po zasięgnięciu pisemnej opinii podmiotu zatrudniającego kandydata" - napisano w komunikacie.

Wiedza i doświadczenie

Ministerstwo wskazuje, że osoby powołane w skład Rady muszą wykazywać się wiedzą, doświadczeniem i autorytetem w zakresie prawa podatkowego, systemu finansowego, rynków finansowych, obrotu gospodarczego lub międzynarodowego prawa gospodarczego.

Ponadto kandydat musi mieć obywatelstwo polskie, korzystać z pełni praw publicznych, mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz nie być prawomocnie skazanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.