Rekrutują Finów do pracy w Gdańsku

0 0
Rekrutują Finów do pracy w Gdańsku

Walka o specjalistów na rynku pracy wciąż trwa. Szczególnie pożądane są osoby, które znają niszowe języki obce, a niektóre z firm, zmuszone są poszukiwać ich nawet zagranicą. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się nasilał.

- W Polsce trudno było nam znaleźć specjalistów z doświadczeniem w określonych dziedzinach jak obsługa klienta czy IT, którzy dodatkowo płynnie posługują się językiem fińskim. Dlatego po raz kolejny postanowiliśmy wyjść poza ramy typowej rekrutacji w kraju i 23 stycznia wybieramy się z naszym zespołem na jedne z największych targów pracy w stolicy Finlandii, Helsinkach - mówi Maja Paradecka, HR menedżer w Business Service Center Kemira Gdańsk.

Co zrobić, żeby zachęcić obcokrajowców do przyjazdu akurat do Polski? Zadanie to nie jest na pewno łatwe, zwłaszcza, że młodzi Europejczycy mają w czym wybierać. Trójmiasto nie stoi jednak na przegranej pozycji. Dynamiczny rozwój tej aglomeracji, która od lat przoduje w polskich rankingach atrakcyjności życia, przyciąga już teraz i to nie tylko obcokrajowców. Z roku na rok przeprowadza się też tutaj coraz większa liczba mieszkańców innych polskich miast.

- Na pewno będziemy kłaść silny nacisk na promocję Gdańska, jak i całego Trójmiasta. Aglomeracja ma świetną lokalizację i wiele innych zalet związanych z rozwojem czy życiem tutaj, które mogą być atrakcyjne także dla Finów, dlatego będziemy się starać jak najwięcej im o tym opowiedzieć - dodaje Paradecka.

Trójmiasto staje się też coraz bardziej znaczącym ośrodkiem lokowania centrów usług biznesowych, budząc coraz większe zainteresowanie także firm ze Skandynawii.

W Trójmieście funkcjonuje obecnie blisko 40 takich centrów, w ogromnej większości będących częścią, dużych zagranicznych firm. Mogą się one oczywiście znacznie między sobą różnić, w zależności od charakterystyki czy stopnia zaawansowania obsługiwanych procesów, tym samym wymagań stawianych kandydatom, także językowych.

Te z nich, które nastawione są na współpracę z różnymi zagranicznymi rynkami, jak Business Service Centre Kemiry, wymagają często płynnego poziomu umożliwiającego swobodną komunikację z klientami z różnych państw.

Firmom może to czasami utrudniać rekrutację, zwłaszcza w przypadku mniej popularnych w Polsce języków, jednak z punktu widzenia kandydatów posiadających odpowiednie kwalifikacje, takie miejsca pracy mogą być też pod wieloma względami bardzo atrakcyjne.

Charakterystyczną cechą tego rodzaju firm jest też ciekawe i mocno zróżnicowane, międzynarodowe środowisko pracy. Obcokrajowcy czują się w takich centrach swobodnie, nie napotykając kulturowych barier, a stopień zaawansowania obsługiwanych procesów, pozwala im się też realnie rozwijać zawodowo.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.