Rekrutacje do zarządów spółek skarbu państwa. Znikną ogłoszenia w prasie

0 0
Rekrutacje do zarządów spółek skarbu państwa. Znikną ogłoszenia w prasie
Według MSP dalsze ponoszenie stosunkowo wysokich kosztów publikowania ogłoszeń w prasie przez spółki i resorty jest niegospodarne. (fot. pixabay)

• W piątek (29 kwietnia) i sobotę (30 kwietnia) wchodzą w życie cztery rozporządzenia Ministerstwa Skarbu Państwa, które znoszą obowiązek publikacji ogłoszeń w ogólnopolskiej prasie przez resorty i spółki z udziałem skarbu państwa.
• Chodzi m.in. o publikowanie ogłoszeń dotyczących konkursów na prezesów i członków zarządów państwowych spółek.
• Dzięki tej zmianie, budżet państwa oraz spółki skarbu państwa zaoszczędzą nawet 8 mln zł rocznie.

Zgodnie z zapisami rozporządzeń przygotowanych przez MSP, ogłoszenia dotyczące przeprowadzenia konkursu w celu wyłonienia osoby, której będzie zlecone sprawowanie zarządu w spółce, postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu spółki, a także trybu zbywania akcji Skarbu Państwa oraz sposobu i trybu organizowania przetargu na sprzedaż składników aktywów trwałych przez spółkę powstałą w wyniku komercjalizacji, mają być publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotu wykonującego w spółce uprawnienia wynikające z praw majątkowych Skarbu Państwa oraz na stronie internetowej spółki.

Czytaj też: Krupiński, Beim, Szefernaker, Misiewicz to złote dzieci PiS. 20- i 30-latków na kluczowych posadach jest więcej

W sytuacji, gdy podmiot nadzorowany jest przez innego ministra niż minister skarbu państwa, na stronach MSP będzie dodatkowo publikowana informacja o zamieszczeniu tego ogłoszenia przez innego ministra.

- Jednym z moich priorytetów jest wzrost rentowności spółek, a nowelizacja przepisów o ogłoszeniach to także jeden z kroków do osiągnięcia tego celu. Zmiana oznacza spore oszczędności, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie dla małych podmiotów - podkreśla Dawid Jackiewicz, minister Skarbu Państwa.

Roczne oszczędności dla spółek Skarbu Państwa i budżetu są szacowane na 6-8 mln.

Powyższe zmiany są oparte na założeniu, że w dobie społeczeństwa informacyjnego, z zapewnionym szerokim dostępem do Internetu, dalsze ponoszenie stosunkowo wysokich kosztów publikowania ogłoszeń w prasie przez spółki i resorty jest niegospodarne. Dodatkowo nowe wytyczne pozwolą dotrzeć z ogłoszeniami do maksymalnie szerokiego grona zainteresowanych osób. Przyczynią się także do wydłużenia czasu ekspozycji danego ogłoszenia w sieci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.