Rekrutacja, szukam pracy: Pracodawcy coraz bardziej potrzebują HR-owców

• W sierpniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 41 161 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost liczby ofert pracy o 16 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku.
• Pracodawcy poszukiwali głównie specjalistów ds. handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT.
• Nadal obserwuje się też znaczące, bo 19- proc., wzrosty zapotrzebowania na specjalistów HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacja, szukam pracy: Pracodawcy coraz bardziej potrzebują HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 wrz 2016 15:24


Jak podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej bezrobocie w sierpniu wyniosło 8,5 proc. Stopa bezrobocia w sierpniu br. była o 1,4 punktu procentowego niższa niż w sierpniu ub. roku (8,5 proc. w porównaniu do 9,9 proc.). Dane Pracuj.pl pokrywają się z danymi publikowanymi przez MRPiPS – w sierpniu na Pracuj.pl opublikowano 41 161 ofert pracy, a zapotrzebowanie na pracowników wzrosło o 16 proc. w ujęciu rok do roku.

Z jakich branż pochodziło najwięcej ofert pracy?

Jak wynika z danych Pracuj.pl pierwsza trójka branż, z których pochodziło najwięcej ofert pracy nie uległa w sierpniu, w porównaniu z lipcem, zmianie. W sierpniu na portalu Pracuj.pl największą liczbę ofert pracy opublikowali pracodawcy z branży handel i sprzedaż. Z branży tej pochodziło 7 841 ogłoszeń o pracę, co stanowiło 19 proc. wszystkich sierpniowych ogłoszeń (wzrost liczby ogłoszeń rok do roku o 7 proc.).

Czytaj też: 20 najbardziej absurdalnych ofert pracy 2016

Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były bankowość, finanse i ubezpieczenia z liczbą 5 439, przemysł ciężki z liczbą 3 427 ogłoszeń oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie z liczbą 3 228 ogłoszeń o pracę. 

Także pracodawcy z branży przemysłowej znacząco zwiększyli w sierpniu liczbę publikowanych ofert pracy – wzrosty wyniosły odpowiednio 21 proc. dla przemysłu lekkiego i 18 proc. dla przemysłu ciężkiego w porównaniu rok do roku.

Źródło: Pracuj.pl Źródło: Pracuj.pl

Jakich specjalistów poszukiwali pracodawcy w lipcu?

W sierpniu najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy handlu i sprzedaży, do których adresowanych było 36 proc. wszystkich ogłoszeń opublikowanych na Pracuj.pl w omawianym okresie.

Pracodawcy w sierpniu poszukiwali także pracowników obsługi klienta (20 proc. wszystkich ofert pracy) oraz IT (15 proc. wszystkich ofert pracy). Znacząca liczba ofert pracy skierowana była także do specjalistów do spraw finansów (13 proc. wszystkich ofert). Na piątym miejscu wśród najbardziej poszukiwanych pracowników znaleźli się inżynierowie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.