Rekrutacja nie musi być zmorą ani dla kandydata, ani HR-owca. Jak uniknąć błędów?

W niektórych branżach rekrutacja bywa zmorą, a znalezienie odpowiedniego pracownika często poprzedzone jest wieloma nieudanymi próbami i straconymi godzinami. Na domiar złego osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje zbyt często popełniają błędy, które negatywnie wpływają na ich wizerunek i w efekcie na decyzje firm. Przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pomogą ich unikać i sprawią, że potencjalny pracodawca będzie chciał cię zatrudnić.

Autor: Anna Trojanowska 4 maj 2016 6:14

REKLAMA

Nie wysyłaj wszędzie tej samej odpowiedzi

"W odpowiedzi na Państwa ogłoszenie na Pracuj.pl" – duża część otrzymywanych wiadomości zaczyna się w ten sposób.

– Problem w tym, że akurat z tego portalu rekrutacyjnego nie korzystamy. To tylko jedna z częstych pomyłek, które pozwalają rekruterom stwierdzić, że kandydat nie poświęcił nawet chwili na dostosowanie komunikatu. Jeśli druga osoba nie wierzy w potencjalną relację na tyle, żeby poświęcić jej chwilę uwagi, ciężko się dziwić, że do odrzucenia niektórych aplikacji wystarczy kilka sekund – wyjaśnia Mikołaj Szymański, prezes Kerris Group.

(fot.pixelio de)


Puls HR Puls HR

Rekrutacja nie musi być zmorą ani dla kandydata, ani HR-owca. Jak uniknąć błędów?


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2016-05-04 15:37:03

10. Podawaj wysokość wynagrodzenia już w ofercie o pracę. Najbardzie kompetentni kandydaci mają już zajęcie i pomijają oferty bez podanej wysokości wynagrodzenia. Zorientuj się też jakie są wynagrodzenia na tym samym stanowisku w firmach z branży. Jeżeli zależy Ci na kandydacie zaproponuj przynajmniej stawkę o 20% wyższą od mediany rynkowej.