Rekrutacja nie kończy się na zatrudnieniu pracownika

0 0
Rekrutacja nie kończy się na zatrudnieniu pracownika
John Sullivan z Uniwersytetu Stanowego w San Francisco przekonuje, że w pozyskiwaniu najlepszych pracowników, rekrutacja stanowi tak naprawdę początek. (fot.: freestockphotos.biz/domena publiczna)

• John Sullivan z Uniwersytetu Stanowego w San Francisco przekonuje, że na podpisaniu umowy o pracę nie powinna się kończyć rekrutacja.
• Poleca inwestować w pracownika i oceniać jego pracę w relacji rekrutacja-ewaluacja danej osoby.

John Sullivan w rozmowie z dziennikarzem "Wall Street Journal" przekonuje, że jednym z największych wyzwań dla małego i średniego biznesu jest pozyskanie dobrych pracowników. Sullivan, który jest wykładowcą i badaczem procesów rekrutacji na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco, przekonuje o roli pozyskiwania najlepszych, ale zaznacza - rekrutacja to dopiero początek.

- Rekrutacja dla wielu to "sztuka," ale to błędna diagnoza - mówi Sullivan. - Spójrzmy na Google. Wiemy, że 5 proc. pracowników giganta produkuje 26 proc. efektów tej firmy. To pokazuje jak wartościowe jest skupienie się i pozyskanie osób realnie tworzących tę różnicę w procentach.

Jego zdaniem, rekrutacja nie powinna się kończyć na przyjęciu nowej osoby do firmy, ale również na ocenie tego, jakim jest pracownikiem.

- Pytanie brzmi, czy rekrutowany okaże się produktywny? Innowacyjny? Jeśli tak, to co do tego doprowadziło? - pyta na łamach WSJ Sullivan. - Brak takiego ujęcia powoduje, że nie mamy informacji zwrotnej, która jest tak ważna - podkreśla.

Sullivan bada średnie i małe przedsiębiorstwa, które to z kolei poprzez ankiety badają poziom zadowolenia pracowników. Naukowiec podkreśla, że nie ma w tym nic złego, ale nie jest to optymalne rozwiązanie. Zwraca uwagę na inne, alternatywne metody - polecenia i rekomendacje, zarówno osób jak i firm.

- Najważniejsze, że to nic nie kosztuje. Rekrutacja jest, jak budowanie własnej marki.Jeśli przedsiębiorstwo zrobiło dobry projekt, to chcemy by o tym mówiono. Często to właśnie pracownicy roznoszą dobre historie. A ponieważ mówią o nich osoby zaufane, to są one bardziej wiarygodne. To forma potężnej rekomendacji, z której należy korzystać - wyjaśnia Sullivan.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.