Rekrutacja do Amazona na półmetku: 2 tys. osób ma już pracę

0 0
Rekrutacja do Amazona na półmetku: 2 tys. osób ma już pracę

Adecco Poland zakończyło już rekrutację prawie 2 tys. stałych pracowników dla oddziałów Amazon we Wrocławiu i Poznaniu. Obsadzone zostały zarówno stanowiska tzw. team leaderów jak i pracowników magazynowych, którzy będą im podlegali.

Zatrudnienie u amerykańskiego potentata e-commerce znalazło także 500 pierwszy pracowników tymczasowych – 200 we Wrocławiu i 300 w Poznaniu. Adecco chce w październiku i listopadzie zatrudnić kolejne 2000 osób – po 1000 w każdym z oddziałów.

Czytaj też: Amazon werbuje ludzi do pracy. Będą pracować cztery dni w tygodniu

Rekrutacja realizowana jest za pośrednictwem kanału internetowego. Na stronie Adecco znajduje się formularz, który wypełnić może każdy zainteresowany pracą w Amazon. Kandydaci, poza zarejestrowaniem danych osobowych, muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Cały proces rejestracji nie zajmuje więcej niż 30 minut.

Czytaj też: Amazon przeszukuje pracowników. Ci mają dość. Poszli do sądu

- Planujemy zatrudnić jeszcze około 1000 pracowników tymczasowych we Wrocławiu kolejnych 1000 w Poznaniu – mówi Rafał Mróz, Project Manager w Adecco Poland - Od kandydatów nie wymagamy niesamowitych kwalifikacji, ani doświadczenia. Kluczowa będzie motywacja i chęć do pracy.

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu wyniesie ok 2100 zł brutto (12,50 PLN brutto za godzinę), a w oddziale w Poznaniu ok 2200 zł (13 PLN brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15 proc. premii.

Ustalenie wysokości wynagrodzeń w poszczególnych oddziałach Amazon zostało poprzedzone analizą poszczególnych rynków lokalnych. Ze względu na skalę rekrutacji wysokość wynagrodzenia musiała być konkurencyjna, żeby przyciągnąć pracowników. Różnica wynika z tego, że w Wielkopolsce średnie stawki na porównywalnych stanowiskach były nieco wyższe niż na Dolnym Śląsku.

Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

Pracownicy Amazon pracują w systemie zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu: od niedzieli do środy lub od środy do soboty. Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienną, od 6 do 16.30 oraz nocną, od 18 do 4.30 łącznie z przerwami.

Pracownicy tymczasowi wspomogą obsługę zamówień w najbardziej intensywnym dla branży e-commerce okresie w roku – w czasie sezonu świątecznego. W styczniu 2015 roku część pracowników ma szanse na ofertę stałego zatrudnienia w zakładach we Wrocławiu i Poznaniu.

Adecco Poland jest głównym dostawcą personelu dla Amazon. Na potrzeby rekrutacji uruchomił dedykowaną infolinię dla kandydatów. Pod numerem telefonu: 801 800 203 można uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu. W tym celu można także udać się bezpośrednio do biur Adecco we Wrocławiu (ul. Kiełbaśnicza), Poznaniu (ul. Towarowa) i Świdnicy (ul. Pułaskiego).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.