Rekrutacja do Amazona na półmetku: 2 tys. osób ma już pracę

Adecco Poland zakończyło już rekrutację prawie 2 tys. stałych pracowników dla oddziałów Amazon we Wrocławiu i Poznaniu. Obsadzone zostały zarówno stanowiska tzw. team leaderów jak i pracowników magazynowych, którzy będą im podlegali.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rekrutacja do Amazona na półmetku: 2 tys. osób ma już pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 paź 2014 11:29


Zatrudnienie u amerykańskiego potentata e-commerce znalazło także 500 pierwszy pracowników tymczasowych – 200 we Wrocławiu i 300 w Poznaniu. Adecco chce w październiku i listopadzie zatrudnić kolejne 2000 osób – po 1000 w każdym z oddziałów.

Czytaj też: Amazon werbuje ludzi do pracy. Będą pracować cztery dni w tygodniu

Rekrutacja realizowana jest za pośrednictwem kanału internetowego. Na stronie Adecco znajduje się formularz, który wypełnić może każdy zainteresowany pracą w Amazon. Kandydaci, poza zarejestrowaniem danych osobowych, muszą odpowiedzieć na kilka pytań. Cały proces rejestracji nie zajmuje więcej niż 30 minut.

Czytaj też: Amazon przeszukuje pracowników. Ci mają dość. Poszli do sądu

- Planujemy zatrudnić jeszcze około 1000 pracowników tymczasowych we Wrocławiu kolejnych 1000 w Poznaniu – mówi Rafał Mróz, Project Manager w Adecco Poland - Od kandydatów nie wymagamy niesamowitych kwalifikacji, ani doświadczenia. Kluczowa będzie motywacja i chęć do pracy.

Kandydaci, którzy przejdą proces rekrutacji, będą zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na pełny etat. Ich pensja w oddziale we Wrocławiu wyniesie ok 2100 zł brutto (12,50 PLN brutto za godzinę), a w oddziale w Poznaniu ok 2200 zł (13 PLN brutto za godzinę). Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na 15 proc. premii.

Ustalenie wysokości wynagrodzeń w poszczególnych oddziałach Amazon zostało poprzedzone analizą poszczególnych rynków lokalnych. Ze względu na skalę rekrutacji wysokość wynagrodzenia musiała być konkurencyjna, żeby przyciągnąć pracowników. Różnica wynika z tego, że w Wielkopolsce średnie stawki na porównywalnych stanowiskach były nieco wyższe niż na Dolnym Śląsku.

Oferta zatrudnienia obejmuje także bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

Pracownicy Amazon pracują w systemie zmianowym, po 10 godzin, 4 dni w tygodniu: od niedzieli do środy lub od środy do soboty. Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienną, od 6 do 16.30 oraz nocną, od 18 do 4.30 łącznie z przerwami.

Pracownicy tymczasowi wspomogą obsługę zamówień w najbardziej intensywnym dla branży e-commerce okresie w roku – w czasie sezonu świątecznego. W styczniu 2015 roku część pracowników ma szanse na ofertę stałego zatrudnienia w zakładach we Wrocławiu i Poznaniu.

Adecco Poland jest głównym dostawcą personelu dla Amazon. Na potrzeby rekrutacji uruchomił dedykowaną infolinię dla kandydatów. Pod numerem telefonu: 801 800 203 można uzyskać wszelkie informacje i pomoc w aplikowaniu. W tym celu można także udać się bezpośrednio do biur Adecco we Wrocławiu (ul. Kiełbaśnicza), Poznaniu (ul. Towarowa) i Świdnicy (ul. Pułaskiego).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.