Redukcje w JSW: Zatrudnienie zmniejszy się o 2,9 tys. osób

Do końca 2015 r. z Jastrzębskiej Spółki Węglowej odejdzie ponad 500 osób, natomiast W roku 2016 przewidywane jest odejście niemal 1,2 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Redukcje w JSW: Zatrudnienie zmniejszy się o 2,9 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (DC)

wnp.pl

13 lip 2015 12:05


W ciągu pół roku stan zatrudnienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zmniejszył się o 1,2 osób, a do końca roku powinno jeszcze odejść ponad 500 kolejnych osób. W ten sposób na koniec roku w JSW będzie pracowało 24,7 tys. osób.

W roku 2016 przewidywane jest odejście niemal 1,2 tys. osób, co oznacza że w ciągu dwóch lat zatrudnienie w spółce zmniejszy się o 2,9 tys. osób. Należy przy tym zaznaczyć, że są to jedynie odejścia z przyczyn naturalnych, a więc na emerytury i renty. JSW nie przewiduje innego sposobu redukcji zatrudnienia.

- Pracownicy otrzymali w 2011 roku 10-letnie gwarancje zatrudnienia i zamierzamy tej obietnicy dotrzymać - podkreśla Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gryzli 2015-07-13 20:45:54

To wciąż za mało by wyjść na prostą. Trzeba radykalniej zmniejszać zatrudnienie by obniżać koszta osobowe ale trzeba robić to z głową jak za reformy p.Buzka. Recepta na rentowność JSW jest jedna. Tylko systemowe rozwiązania w postaci dobrowolnych dwuletnich urlopów górniczych dla JSW oraz natychmiastowe zlikwidowanie odrabiania wojska i chorobowego do emerytury pozwoli na odejście tysięcy ludzi z branży bez niepokojów społecznych co od razu przełoży się na poprawę ekonomiczną sektora górniczego i co najważniejsze da nowe miejsca pracy absolwentom szkół górniczych by mogli normalnie żyć we własnym kraju, a nie emigrować na zmywaki Europy. Likwidacja odrabiania wojska i chorobowego poprawi też sytuację ZUS-u gdyż górnicy pracujący dłużej (odrabiający wojsko i L4) będą musieli dostać wyższe emerytury gdyż dłużej pracują. Tak, że takie odrabianie należy już dziś zlikwidować gdyż przynosi ono więcej strat niż pożytku. Ponad to po odejściu tysięcy górników likwidacja trwale nierentownych kopalń JSW przyniesie wymierne efekty w postaci zmniejszonej emisji CO2 i CH4 do atmosfery.