Randstad: Co piąty Polak martwi się, że technologia odbierze mu pracę

Zdecydowana większość (75 proc.) badanych, biorących udział w 16. edycji "Monitoru Rynku Pracy" Instytucji Badawczej Randstad, dostrzega istotny wpływ technologii na swoją pracę.

Autor: jm 15 lip 2014 5:52

REKLAMA
Stały rozwój technologii i jej wpływ na pracę, wymusza na Polakach konieczność długofalowego podejścia do planowania kariery zawodowej i rozbudowy kompetencji. – Czasy pasywnego podejścia do życia zawodowego odeszły i już nigdy nie wrócą. Popyt na poszczególne umiejętności jest niestały i trudny do przewidzenia, a wszystko to przez technologię, globalizację i zmiany społeczne – mówi Łukasz Komuda, ekspert rynku pracy Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

– Docelowo duża część pracowników będzie się kształciła całe życie, co jednak nie będzie łatwe: Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów Europy, a nasi pracodawcy są jednymi z najmniej chętnych do posyłania pracowników na szkolenia i wspierania ich wysiłku edukacyjnego – dodaje ekspert.


Puls HR Puls HR

Randstad: Co piąty Polak martwi się, że technologia odbierze mu pracę


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

NiT 2014-07-15 21:32:19

To jest NIEUCHRONNE. Nie ma odwrotu. Natomiast nasze polityczne dupki żołędne nie zdają sobie z tego sprawy żrą się między sobą i zajmują aborcją, Smoleńskiem i walka o koryto dla siebie pod sztandarem patriotyzmu. Piłsudski by im powiedział w swoim stylu: WAM KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ, A NIE ROBIĆ POLITYKĘ.