R. Brzoska, InPost: zatrudnimy trzy tysiące nowych pracowników

Podtrzymujemy nasze zamiary aktywnego uczestnictwa w spodziewanej konsolidacji na polskim rynku pocztowo-kurierskim. Uważamy, że tego typu trend, to najlepsza możliwa droga do dalszego podwyższania jakości świadczonych usług - twierdzi w rozmowie z wnp.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

R. Brzoska, InPost: zatrudnimy trzy tysiące nowych pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (PAWEŁ SZYGULSKI)

wnp.pl

7 sty 2014 14:53


Jak wyglądają plany Integer.pl na najbliższy rok? W co będziecie przede wszystkim inwestować i czy towarzyszyć będzie temu większy wzrost zatrudnienia?

Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl: Nie zwalniamy tempa: trwają zaawansowane prace nad pozyskaniem około 6 tysięcy lokalizacji na kolejne urządzenia - głównie w krajach, które będą obszarem naszej ekspansji w najbliższej przyszłości, tj.: we Francji, Włoszech, Austrii, Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii, Bułgarii, Rosji, Hiszpanii i na Węgrzech. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty InPost pojawią się także w obu Amerykach oraz w Azji. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10 tysięcy Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin - do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

Podtrzymujemy też nasze zamiary aktywnego uczestnictwa w spodziewanej konsolidacji na polskim rynku pocztowo-kurierskim. Uważamy, że tego typu trend, to najlepsza możliwa droga do dalszego podwyższania jakości świadczonych usług. Zastanawiamy się także nad debiutem spółki InPost na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, ale są to na razie tylko plany.

Czy Waszemu rozwojowi będzie towarzyszyło zwiększanie zatrudnienia?

- Grupa Integer.pl zatrudnia blisko 10 tysięcy pracowników w różnych formach prawnych. Aktualnie, InPost realizuje rekrutację na stanowiska doręczycieli. W ramach trwającego od szeregu tygodni procesu naboru, InPost docelowo zatrudni łącznie prawie 3 tysiące pracowników. Utworzenie przez InPost nowych miejsc pracy związane jest z pozyskiwaniem przez spółkę kolejnych, znaczących kontraktów na świadczenie usług pocztowych.

Czy są jakieś nowe pola działalności, na które Integer.pl zamierza wejść w ciągu najbliższego roku... Czytaj więcej na www.wnp.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.