Purwin, PKP Cargo: W ciągu dwóch lat chcemy przyjąć jeszcze tysiąc maszynistów

0 0
Purwin, PKP Cargo: W ciągu dwóch lat chcemy przyjąć jeszcze tysiąc maszynistów
Kandydaci chcący rozpocząć karierę w PKP Cargo na stanowisku maszynisty muszą posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Poza tym wymagany jest dobry stan zdrowia, niekaralność oraz dyspozycyjność. Fot. PKP Cargo

Od początku 2015 roku PKP Cargo przyjęło do pracy 150 osób, z których zdecydowana większość zostanie dopiero wyszkolona na maszynistów.

Spółka kontynuuje tym samym zapoczątkowane w 2014 roku działania na rzecz uzupełnienia luki pokoleniowej w jednej z kluczowych dla swojego funkcjonowania grup zawodowych. W zeszłym roku przyjęto 500 osób, w tym roku skala rekrutacji będzie podobna.

Kandydaci chcący rozpocząć karierę w PKP Cargo na stanowisku maszynisty muszą posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Poza tym wymagany jest dobry stan zdrowia, niekaralność oraz dyspozycyjność.

Czytaj też: Najlepsi absolwenci mają szansę na staż w PKP Cargo

Przyszli maszyniści nie ponoszą żadnych kosztów i już od początku szkolenia, otrzymują zatrudnienie i wynagrodzenie w PKP Cargo. W trakcie szkolenia zarabiają 2 tys. zł brutto.

Dodatkowo mają też zagwarantowane zatrudnienie po uzyskaniu pełnych uprawnień maszynisty. Program rekrutacji maszynistów w PKP Cargo uzyskał patronat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Intensywna rekrutacja maszynistów prowadzona jest od początku ubiegłego roku. Jest to element długoterminowego planu odbudowy kadry kolejowej w PKP Cargo. W 2014 roku spółka przyjęła 500 maszynistów z których zdecydowana większość wymagała całościowego przeszkolenia, przeprowadzonego przez wewnętrznych maszynistów-instruktorów z PKP Cargo.

Czytaj też: PKP Cargo jak Toyota? Spółka już zaoszczędziła miliony

Cykl pełnego szkolenia na maszynistę jest dwuetapowy i bardzo długi. Pierwszy etap szkolenia na licencję, trwa dwa-trzy miesiące i nie uprawnia jeszcze do przejazdu za sterami lokomotywy. Drugi etap szkolenia, zakończony otrzymaniem świadectwa maszynisty, trwa około półtora roku i daje pełne uprawnienia maszynisty pojazdów trakcyjnych.

Tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. PKP Cargo zrekrutowało 150 osób. Jedynie 13 z nich to maszyniści z doświadczeniem, gotowi do rozpoczęcia pracy. W porównaniu do roku poprzedniego wzrosła natomiast liczba osób przyjętych do pracy, posiadających już licencję maszynisty (jako I etap szkolenia). Jest to efektem ścisłej współpracy PKP Cargo z Powiatowymi Urzędami Pracy, które od samego początku są zaangażowane w proces rekrutacji kandydatów na maszynistów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.