PSL obiecuje stworzenie pół miliona miejsc pracy. PiS "daje" więcej

0 0
PSL obiecuje stworzenie pół miliona miejsc pracy. PiS "daje" więcej
Partyjne deklaracje: PSL chce stworzyć 500 tys. miejsc pracy, a PiS - ponad milion. fot. pixabay

Pół miliona miejsc pracy, 1900 zł płacy minimalnej i minimum 1200 zł emerytury - to założenia deklaracji programowej PSL, którą partia przedstawi podczas swojej konwencji w Warszawie 12 września.

Dokument do którego dotarła PAP jest podzielony na cztery części. Jedna z nich jest zatytułowana "liczby nie kłamią", w której ludowcy deklarują m.in., że stworzą 500 tys. miejsc pracy. Deklarują również, że są za wprowadzeniem płacy minimalnej wysokości 1900 zł i emerytury minimalnej równej 1200 zł.

PiS przebija PSL

Przypomnijmy, podczas konwencji PiS, która odbyła się w Katowicach w dniach 3-5 lipca, partia deklarowała stworzenie 1,2 miliona miejsc pracy dla młodych.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Jak wyjaśnił w rozmowie z nami Stanisław Szwed, poseł PiS, część z tych miejsc pracy młodzi mieliby stworzyć sobie... sami.

- Chcielibyśmy zaktywizować młodych do samodzielnych działań, m.in. udzielając im pożyczek i kredytów na rozwinięcie własnego biznesu - powiedział.

Warunkiem ich uzyskania byłoby m.in. zobowiązanie wnioskodawcy do utworzenia minimum dwóch miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu i utrzymanie ich przez dwa lata.

Ułatwienia dla przedsiębiorców

Program PiS przewiduje również wprowadzenie nowej kategorii podatnika – młodego przedsiębiorcy, który miałby zmniejszoną wysokość płaconych zaliczek w podatku dochodowym do 50 proc., a dla osób rozpoczynających wykonywanie działalności gospodarczej, przedłużenie o dodatkowe 12 miesięcy możliwości stosowania obniżonej o 50 proc. podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

Również PSL obiecuje w swojej deklaracji programowej wsparcie dla przedsiębiorców przez: zwolnienie z ZUS przez rok dla zakładających działalność gospodarczą, obniżenie o połowę składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców, 20 mld zł na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz 1 mld zł na praktyki zawodowe.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.