PSL obiecuje stworzenie pół miliona miejsc pracy. PiS "daje" więcej

Pół miliona miejsc pracy, 1900 zł płacy minimalnej i minimum 1200 zł emerytury - to założenia deklaracji programowej PSL, którą partia przedstawi podczas swojej konwencji w Warszawie 12 września.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PSL obiecuje stworzenie pół miliona miejsc pracy. PiS "daje" więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

12 wrz 2015 11:37


Dokument do którego dotarła PAP jest podzielony na cztery części. Jedna z nich jest zatytułowana "liczby nie kłamią", w której ludowcy deklarują m.in., że stworzą 500 tys. miejsc pracy. Deklarują również, że są za wprowadzeniem płacy minimalnej wysokości 1900 zł i emerytury minimalnej równej 1200 zł.

PiS przebija PSL

Przypomnijmy, podczas konwencji PiS, która odbyła się w Katowicach w dniach 3-5 lipca, partia deklarowała stworzenie 1,2 miliona miejsc pracy dla młodych.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Jak wyjaśnił w rozmowie z nami Stanisław Szwed, poseł PiS, część z tych miejsc pracy młodzi mieliby stworzyć sobie... sami.

- Chcielibyśmy zaktywizować młodych do samodzielnych działań, m.in. udzielając im pożyczek i kredytów na rozwinięcie własnego biznesu - powiedział.

Warunkiem ich uzyskania byłoby m.in. zobowiązanie wnioskodawcy do utworzenia minimum dwóch miejsc pracy w pełnym wymiarze czasu i utrzymanie ich przez dwa lata.

Ułatwienia dla przedsiębiorców

Program PiS przewiduje również wprowadzenie nowej kategorii podatnika – młodego przedsiębiorcy, który miałby zmniejszoną wysokość płaconych zaliczek w podatku dochodowym do 50 proc., a dla osób rozpoczynających wykonywanie działalności gospodarczej, przedłużenie o dodatkowe 12 miesięcy możliwości stosowania obniżonej o 50 proc. podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne.

Również PSL obiecuje w swojej deklaracji programowej wsparcie dla przedsiębiorców przez: zwolnienie z ZUS przez rok dla zakładających działalność gospodarczą, obniżenie o połowę składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców, 20 mld zł na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz 1 mld zł na praktyki zawodowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.