Przyszli na praktyki, zostali w pracy. Nestlé zatrudnia młodych

Od 1 lipca do końca września 82 studentów z całej Polski zdobywało doświadczenie zawodowe w Nestlé. Po praktykach zatrudniono łącznie 42 osoby.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przyszli na praktyki, zostali w pracy. Nestlé zatrudnia młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 gru 2014 10:48


W tym roku o ponad 100 proc. zwiększono liczbę osób przyjętych na praktyki w Nestlé. Z ponad 4400 zgłoszeń ostatecznie firma wybrała aż 82 osoby. Najwięcej młodych ludzi Nestlé przeszkoliło w swojej centrali w Warszawie (40 osób) oraz w zakładzie Winiary w Kaliszu (18 osób) i w Rzeszowie (10 osób). Łącznie w obu programach po zakończeniu praktyk w całej Polsce zatrudniono 42 z 82 praktykantów.

O swojej historii w Nestlé oraz tym, jak wyglądają praktyki w Nestlé opowiada Maciej Kaźmierczak, dyrektor działu kulinariów, który również rozpoczynał pracę w firmie jako praktykant...

Tegoroczny, 15. już program praktyk letnich, realizowany był według dwóch programów: Business Internship Program, czyli praktyk w działach biurowych takich jak m.in. sprzedaż, marketing, finanse, obsługa klienta itp. oraz w Technology Engineering Development Program – praktyk w działach technicznych w fabrykach Nestlé w całym kraju.

Czytaj też: Dlaczego Nestlé chce zatrudnić 20 tys. młodych w trzy lata?

W ramach Business Internship Program na praktyki przyjmowano corocznie około 20 osób, tym razem biura firmy otworzyły się dla aż 49 praktykantów i aż 24 z nich zatrudniono. Najwięcej praktykantów pracowało w działach sprzedaży, marketingu i finansów.

W ramach programu praktyk technicznych (Technology Engineering Development Program) zatrudniono w tym roku po praktykach w całej Polsce 18 młodych osób (spośród 33 praktykantów): po jednej w Warszawie, Nałęczowie i Namysłowie, 3 w Kargowej i aż po 6 w Rzeszowie oraz Kaliszu.

Czytaj też: Jak Nestle wywiązuje się z obietnic tworzenia miejsc pracy dla młodych

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Bezroboty 2014-12-05 08:08:30

Zostali w pracy, ale na umowę zlecenie i umowa od miesiąca do 3 miesięcy. Brawo!