Przykład VW pokazuje, że potrafimy zawalczyć o ważne inwestycje


Obok takich czynników, które uwzględniają inwestorzy, jak stabilność polityczna i gospodarcza, chłonny rynek i położenie geograficzne, najważniejszą naszą przewagą konkurencyjną w regionie jest kapitał ludzki - młoda kadra, którą wykształciliśmy - mówi Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przykład VW pokazuje, że potrafimy zawalczyć o ważne inwestycje

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

23 wrz 2014 15:23


Polska awansuje w międzynarodowych rankingach atrakcyjności inwestycyjnej dzięki konsekwentnej poprawie sytuacji gospodarczej oraz warunków do działalności przedsiębiorców i tworzenia nowych miejsc pracy.

Celem ministerstwa gospodarki jest tworzenie optymalnych warunków dla inwestorów.

- Udało się nam wypracować mechanizm specjalnych stref ekonomicznych i przedłużyć ich działalność do 2026 roku. Mamy programy wspierania eksportu oraz wspierania inwestycji rozwojowych do 2022 roku. Rada Ministrów skorygowała go niedawno, rozszerzając go o sektory rolno-spożywczy i biotechnologiczny. Zakładamy dalsze korekty i wspieranie inwestycji w regionach i miastach mniej popularnych, poza największymi aglomeracjami - mówi Arkadiusz Bąk, wiceminister gospodarki.

- Przykład pozyskania dużej inwestycji koncernu VW pokazuje, że samorządy nie tylko walczą o inwestora, lecz robią to w sposób profesjonalny. Rozbudowują ofertę inwestycyjną, dostosowują ją do potrzeb przedsiębiorcy, nawet oferując rozwój szkół zawodowych, aby zapewnić kadry - dodaje.

Czytaj też: Firmy motoryzacyjne zatrudniają nowych pracowników

Zobacz całą rozmowę tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.