Przybywa ofert pracy w Wielkopolsce. Pracodawcy walczą o kandydatów

0 0
Przybywa ofert pracy w Wielkopolsce. Pracodawcy walczą o kandydatów
Stopa bezrobocia w województwie wielkopolskim, według ostatnio przedstawionych danych na koniec kwietnia 2016 r., wyniosła 6 proc. (Fot. Pixabay)

• Firmy w województwie wielkopolskim odnotowują stały wzrost zapotrzebowania na nowe miejsca pracy.
• Według prognoz Adecco Poland w ciągu najbliższych kolejnych miesięcy pracodawcy, w tym inwestorzy, zamierzają w dalszym ciągu zwiększać zatrudnienie, a przy tym oferować większe wynagrodzenie.
• Walka o pracowników trwa. Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim przyciąga kandydatów perspektywą stałego zatrudnienia

Jak poinformował Urząd Statystyczny w Poznaniu, stopa bezrobocia w województwie wielkopolskim, według ostatnio przedstawionych danych na koniec kwietnia 2016 r., wyniosła 6 proc. Wskaźnik ten był niższy o ponad 5 proc. w porównaniu ze styczniem 2015 r. oraz 1,5 proc. w porównaniu z kwietniem zeszłego roku. 

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw utrzymało tendencję wzrostową w skali roku, a zarejestrowany wzrost wyniósł 8,2 proc.

Czytaj też: Na czym, i ile dokładnie, zarabiają agencje zatrudnienia w Polsce?

- Jak wskazuje GUS przedsiębiorstwa zlokalizowane w województwie wielkopolskim ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym stale oceniają optymistycznie. Bieżące zamówienia stale rosną choć nieco wolniej, a produkcja wzrasta szybciej niż w ubiegłym miesiącu. To z jednej strony optymistycznie przekłada się na nastroje przedsiębiorców, a z drugiej determinuje stały wzrost potrzeb zatrudnieniowych – podkreśla Katarzyna Biniak, onsite manager Adecco Poland . 

- Z naszych obserwacji wynika, że w regionie z miesiąca na miesiąc sukcesywnie przybywa ofert pracy, nie tylko tej sezonowej – dodaje Biniak.

Strategia Mahle Behr

To co istotne, zauważalny w ostatnim czasie wzrost oferowanych nowych miejsc pracy nie jest związany tylko z sezonowymi potrzebami lokalnych pracodawców – co jednocześnie przekłada się na stały rynkowy trend, który gwarantuje pracę nie tylko pracownikom produkcyjnym a również wyspecjalizowanym. Tak jest chociażby w przypadku otwartych projektów rekrutacyjnych dla firmy Mahle Behr z Ostrowa Wielkopolskiego, która oferuje rozwiązania w dziedzinie układów chłodzenia.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka rynek pracy tymczasowej w Polsce?

Całkowita liczba zrekrutowanych przez Adecco Poland dla tej firmy pracowników w 2015 r. wyniosła 780 osób, z czego aż ponad 280 pracowników Adecco Poland zostało przejętych i zatrudnionych bezpośrednio przez Mahle Behr w Ostrowie Wielkopolskim.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • TAM PRZYNAJMNIEJ LUDZI Z SZACUNKIEM TRAKTUJĄ NIE TO CO W KOMFORTI.
 • Mahle zwykle zatrudnia przez tzw. agencje tymczasowe. Jest nowy rząd, któr powinien zdelegalizować takie agencje. Albo zatrudnia dany zakład albo nie- tam nie ma produkcji sezonowej, pracują tam 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu (które powi
 • Byłam tam już 2 razy i nic, ale szukają tylko mężczyzn chyba. Słyszałam że jest lepiej niż w Delphi.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.