Przybywa ofert pracy w internecie. W których regionach najwięcej?

Pojawia się coraz więcej ofert pracy. Na koniec maja w internecie opublikowanych pozostawało 102,7 tys. ogłoszeń o pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa ofert pracy w internecie. W których regionach najwięcej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 cze 2015 9:22


Barometr Ofert Pracy, obrazujący zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, ponownie wzrósł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci tłumaczą, że ożywienie w gospodarce światowej jak i polskiej sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz BIEC. w maju br. wyniósł on 167,6 pkt, wobec 159,2 pkt odnotowanych miesiąc wcześniej.

Najwięcej ofert z woj. podkarpackiego, lubelskiego i opolskiego

Z zaprezentowanych danych wynika, że na koniec maja w internecie opublikowanych pozostawało 102,7 tys. ofert pracy. "Liczbę wakatów zwiększyli przedsiębiorcy z wszystkich województw, w największym jednak stopniu ci z woj. podkarpackiego, lubelskiego i opolskiego. W pierwszych dwóch województwach dopiero od niedawna obserwujemy silniejszy wzrost liczby ogłoszeń o zatrudnieniu" - czytamy w komunikacie.

Silny wzrost liczby ofert pracy odnotowano również w woj. mazowieckim, lubuskim i pomorskim. Autorzy badania zaznaczyli jednak, że tu "ich zwiększenie przyjęło już formę wyraźnej tendencji".

Z danych wynika, że relatywnie słaby wzrost podaży pracy odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim oraz zachodniopomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.