Przybywa ofert pracy. Także dla HR-owców

0 0
Przybywa ofert pracy. Także dla HR-owców
Widoczne są regularne wzrosty w ofertach pracy dla osób odpowiedzialnych za HR, zasoby ludzkie - w kwietniu opublikowano o 27 proc. więcej ogłoszeń. (Fot. Pixabay)

• W kwietniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 43 756 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost liczby ofert pracy o 22 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku.
• Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.
• O pracę najłatwiej było w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.

Z analizy ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców na portalu Pracuj.pl wynika, że największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w kwietniu w branży handel i sprzedaż. Jej przedstawiciele opublikowali 8 663 ogłoszeń o pracę, co stanowiło wzrost aż o jedną piątą w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015.

Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były: bankowość, finanse, ubezpieczenia z liczbą 5 591 ogłoszeń oraz przemysł ciężki z liczbą 3 841 ogłoszeń.  

W branży przemysł ciężki zanotowano także znaczący, 20 proc., wzrost liczby opublikowanych ofert pracy. Znaczące wzrosty opublikowanych ofert pracy zanotowano także w branżach FMCG oraz IT, wzrosty wynosiły kolejno 26 proc. i 25 proc.

Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w branży handel i sprzedaż.
Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w branży handel i sprzedaż.

Kogo poszukiwali pracodawcy w kwietniu?

W kwietniu najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy handlu i sprzedaży, zaadresowano dla nich o 21 proc. więcej ofert pracy niż w kwietniu 2015 roku, o specjaliści ds. obsługi klienta, dla których adresowano 39 proc. więcej ogłoszeń niż przed rokiem. Na trzecim miejscu uplasowały się ogłoszenia dla pracowników IT, liczba ofert pracy dla tych specjalistów w kwietniu wzrosła o 36 proc.

Widoczne są także regularne wzrosty w ofertach pracy dla osób odpowiedzialnych za HR, zasoby ludzkie - w kwietniu opublikowano o 27 proc. więcej ogłoszeń. Specjaliści, którzy są także chętnie poszukiwani przez pracodawców to osoby zajmujące się w logistyką oraz produkcją. Wzrosty liczby ofert pracy dla tych specjalistów wyniosły odpowiednio 38 proc. oraz 31 proc.

Województwa poszukują pracowników

Mazowieckie niezmiennie znajduje się na czele województw z największa liczbą ogłoszeń o pracę. W kwietniu pracodawcy z tego regionu opublikowali 9 680 ofert co stanowiło 22 proc. ogólnej liczby ogłoszeń w tym miesiącu. Na kolejnych miejscach znalazły się województwo dolnośląskie z 4 531 ofertami oraz małopolskie z 4 335 ofertami.

Mazowieckie niezmiennie znajduje się na czele województw z największa liczbą ogłoszeń o pracę.
Mazowieckie niezmiennie znajduje się na czele województw z największa liczbą ogłoszeń o pracę.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.