Przybywa ofert pracy. Także dla HR-owców

• W kwietniu na portalu Pracuj.pl opublikowano 43 756 ogłoszeń o pracę, co oznacza wzrost liczby ofert pracy o 22 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2015 roku.
• Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość, finanse i ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.
• O pracę najłatwiej było w województwach: mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przybywa ofert pracy. Także dla HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 maj 2016 9:37


Z analizy ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców na portalu Pracuj.pl wynika, że największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w kwietniu w branży handel i sprzedaż. Jej przedstawiciele opublikowali 8 663 ogłoszeń o pracę, co stanowiło wzrost aż o jedną piątą w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015.

Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były: bankowość, finanse, ubezpieczenia z liczbą 5 591 ogłoszeń oraz przemysł ciężki z liczbą 3 841 ogłoszeń.  

W branży przemysł ciężki zanotowano także znaczący, 20 proc., wzrost liczby opublikowanych ofert pracy. Znaczące wzrosty opublikowanych ofert pracy zanotowano także w branżach FMCG oraz IT, wzrosty wynosiły kolejno 26 proc. i 25 proc.

Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w branży handel i sprzedaż. Największe zapotrzebowanie na pracowników zgłoszono w branży handel i sprzedaż.

Kogo poszukiwali pracodawcy w kwietniu?

W kwietniu najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy handlu i sprzedaży, zaadresowano dla nich o 21 proc. więcej ofert pracy niż w kwietniu 2015 roku, o specjaliści ds. obsługi klienta, dla których adresowano 39 proc. więcej ogłoszeń niż przed rokiem. Na trzecim miejscu uplasowały się ogłoszenia dla pracowników IT, liczba ofert pracy dla tych specjalistów w kwietniu wzrosła o 36 proc.

Widoczne są także regularne wzrosty w ofertach pracy dla osób odpowiedzialnych za HR, zasoby ludzkie - w kwietniu opublikowano o 27 proc. więcej ogłoszeń. Specjaliści, którzy są także chętnie poszukiwani przez pracodawców to osoby zajmujące się w logistyką oraz produkcją. Wzrosty liczby ofert pracy dla tych specjalistów wyniosły odpowiednio 38 proc. oraz 31 proc.

Województwa poszukują pracowników

Mazowieckie niezmiennie znajduje się na czele województw z największa liczbą ogłoszeń o pracę. W kwietniu pracodawcy z tego regionu opublikowali 9 680 ofert co stanowiło 22 proc. ogólnej liczby ogłoszeń w tym miesiącu. Na kolejnych miejscach znalazły się województwo dolnośląskie z 4 531 ofertami oraz małopolskie z 4 335 ofertami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.