Przed podpisaniem umowy sprawdź opinie o pracodawcy

0 0
Przed podpisaniem umowy sprawdź opinie o pracodawcy
Kandydaci, którzy przed przyjęciem oferty sprawdzają firmę, rzadziej wykazują niezadowolenie. /Fot. Pixabay

Ponad 30 proc. osób, które nie sprawdziły opinii o pracodawcy przed przyjęciem pracy, żałuje swojej decyzji. Według badań świadomy wybór pozytywnie wpływa na poziom zadowolenia ze stanowiska.

W pierwszej połowie listopada GoWork.pl przeprowadził badanie wśród osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmieniły pracę. Poziom swojego zadowolenia oceniło ponad 3,7 tys. respondentów.

Ankietowani przyznali, że zmiana pracodawcy, choć zawsze niesie za sobą wielkie nadzieje na lepszą przyszłość, nie zawsze okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Jedynie co piąty ankietowany stwierdził, że nowa praca spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Dla niemal 30 proc. osób zmieniających pracodawcę, nowa rzeczywistość okazała się tak wielkim rozczarowaniem, że żałują swojej decyzji i deklarują chęć kolejnej zmiany. Kolejne 25 proc. przyznaje zaproponowane warunki ostatecznie okazały się być zupełnie inne niż te oferowane na początku.

– Ponad 60 proc. ankietowanych przyznało jednocześnie, że przed podpisaniem umowy, sprawdzało opinie o pracodawcy. Zbadaliśmy więc, jak ten fakt wpłynął na ocenę podjętej decyzji – mówi Kamila Małocha, przedstawicielka GoWork.pl.

Jak się okazuje, świadomi kandydaci, którzy przed przyjęciem danej oferty, lub nawet przed wysłaniem CV dokładnie sprawdzają firmę – jaka jest jej pozycja na rynku, na jakie warunki mogą liczyć, jak wypowiadają się o niej byli i obecni pracownicy – rzadziej wykazują niezadowolenie z warunków jakie ostatecznie zostały im przedstawione.

28,5 proc z nich zaproponowano dokładnie takie warunki jakich kandydat oczekiwał, 24,3 proc. przyznaje, że musiało pójść na pewne ustępstwa, ale mimo to jest zadowolona z decyzji o podjęciu pracy w obecnej firmie.

Choć co piąta osoba przyznaje że jest zawiedziona nowym pracodawcą i chce zmienić firmę, wciąż współczynnik ten jest o wiele niższy niż w przypadku osób które zdecydowały się na podjęcie nowej pracy bez wcześniejszego sprawdzenia pracodawcy, wśród których niemal 35 proc. deklaruje chęć odejścia.

Zaledwie 19 proc. pracowników którzy przyjęli pracę nie interesując się doniesieniami na temat nowego pracodawcy deklaruje, że umowa, którą przyszło im podpisać była zgodna z ustaleniami podczas rozmowy rekrutacyjnej.

– Bardzo wiele informacji o firmie możemy znaleźć jeszcze przed wysłaniem CV. Tylko na naszym portalu jest 2,5 mln opinii o pracodawcach. Obecni i byli pracownicy dzielą się tam informacjami dotyczącymi formy umowy, wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach, możliwości rozwoju czy atmosfery panującej w zespole. Wystarczy przeanalizować kilka wypowiedzi, by z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, czy odnajdziemy się w takiej organizacji, czy nie – wyjaśnia przedstawicielka GoWork.pl

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.