Prywatna agencja pomoże znaleźć pracę długotrwale bezrobotnym

Prywatna agencja zatrudnienia pomoże znaleźć pracę dla tysiąca długotrwale bezrobotnych osób z terenu woj. małopolskiego, dzięki umowie, którą w poniedziałek (2 lutego) podpisały z nią cztery powiatowe urzędy pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prywatna agencja pomoże znaleźć pracę długotrwale bezrobotnym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 lut 2015 20:47


"Jest to pierwsza umowa, która została podpisana w kraju na aktywizację, realizującą jedną z zasad reformy polityki rynku pracy, a więc postawienie na partnerstwo publiczno-prywatne w aktywizacji najtrudniejszych bezrobotnych" - powiedział podczas podpisania umowy wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina.

Umowę na zlecenie świadczenia usług aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych podpisali przedstawiciele czterech powiatowych urzędów pracy w: Bochni, Nowym Targu, Krakowie oraz powiecie krakowskim. Na wykonawcę usługi zostało wybrane konsorcjum Ingeus Sp. z o.o. i Ingeus SAS.

Zgodnie z umową tysiąc osób długotrwale bezrobotnych z powiatów: krakowskiego, bocheńskiego, nowotarskiego oraz Krakowa zostanie objętych wsparciem, które ma doprowadzić do ich stałego zatrudnienia. Zatrudniona firma ma się przy tym wykazać wskaźnikami określonymi w podpisanym dokumencie: skuteczności zatrudnieniowej (osoby, które podejmą pracę) - co najmniej 500 osób oraz utrzymania w zatrudnieniu (osoby, które przepracują co najmniej 90 dni) - co najmniej 350 osób. Wysokość wynagrodzenia firmy będzie uzależniona od osiągniętych efektów.

Jak przypomniał Męcina, możliwość przekazywania części osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy pod opiekę prywatnej agencji zatrudnienia wprowadzono w zeszłym roku do Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

"Mimo spadku bezrobocia cały czas mam problem z bezrobociem osób, które są zagrożone wykluczeniem społecznym. Bez indywidualizacji wsparcia bardzo trudno będzie te osoby przywrócić na rynek pracy. Dlatego jednym z modeli, które realizujemy w tym zakresie, jest partnerstwo publiczno-prywatne" - dodał.

Jak mówił, "Polska w nowej perspektywie finansowej UE będzie dysponować, być może po raz ostatni, bardzo dużą pulą środków, po to żeby wyciągnąć ludzi z bezradności, z zagrożenia wykluczeniem społecznym, żeby przywrócić te osoby na rynek pracy".

Według niego wszystkie polskie województwa ogłosiły konkursy na zlecenie świadczenia usług aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, a konkurs małopolski jest pierwszym, który zakończył się podpisaniem umowy z wykonawcą.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.