Provident rozpoczyna dziś działalność na Litwie

International Personal Finance, spółka matka Provident Polska swój pierwszy oddział otwiera w Wilnie, ale w planach na ten rok jest jeszcze Kowno, a docelowo cały kraj.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Provident rozpoczyna dziś działalność na Litwie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

16 lip 2013 10:53


Na trudnym litewskim rynku spółka chce pozyskiwać klientów głównie dzięki wprowadzeniu obsługi klienta w domu, która dotychczas nie była stosowana na Litwie.

- Planujemy do 2017 roku zainwestować na Litwie 27 mln litów, czyli ok. 28-30 mln złotych. Chcemy mieć tam 80 bezpośrednio zatrudnionych pracowników i aż 600 agentów - mówi rzecznik Provident Polska, Roman Jamiołkowski.

Rzecznik podkreśla, że litewski rynek jest trudny jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe. Działa już na nim wiele firm pożyczkowych niebędących bankami.

- To, co będzie nas wyróżniać to wprowadzenie nowej jakości obsługi klienta - zaznacza Jamiołkowski. - Jako pierwsi wprowadzimy standard obsługi domowej. Właściwie nieznany jest na Litwie nasz model biznesowy polegający na tym, że udzielmy pożyczek w domu klienta.

Spółka chce również zyskać na tym, że udziela pożyczek rozkładając spłatę na małe raty i na długi okres - od 45 do nawet 90 tygodni, bez pobierania opłat za opóźnienia.

- W przypadku konkurencji te opłaty są często pobierane, co wpędza Litwinów w spiralę zadłużenia - mówi rzecznik.

Spółka zamierza jeszcze w tym roku otworzyć oddział w Kownie, a następnie w Kłajpedzie. Docelowo ma objąć operacjami cały kraj. Ekspansja na rynek litewski będzie koordynowana przez Provident Polska z siedzibą w Warszawie. Polski oddział firmy po raz pierwszy od 16 lat swojej działalności wchodzi na nowy rynek.

- Litwa jest pierwszym nowym rynkiem od wielu lat, na który wchodzi Provident, więc to dla nas jest bardzo duże wydarzenie i na nim przede wszystkim chcemy się teraz skupić - mówi Jamiołkowski.

W przyszłości planowane jest także wejście Providenta, choć już bez kierownictwa polskiego oddziału, na rynek bułgarski.

- Litwa i Bułgaria miały rozpocząć się w tym samym momencie, ale udało nam się ruszyć na Litwie nieco wcześniej. Rynek bułgarski będziemy prowadzili przy użyciu biura w Rumunii - wyjaśnia rzecznik Provident Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.