Programiści wciąż najczęściej poszukiwanymi pracownikami

Prawie połowa ofert pracy zamieszczonych na monsterpolska.pl w listopadzie 2013 roku była adresowana do specjalistów IT. Sektor ten przez cały 2013 rok zajmował pierwsze miejsce w cyklicznych analizach portalu. Po nich najchętniej poszukiwani są pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Programiści wciąż najczęściej poszukiwanymi pracownikami

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 gru 2013 15:19


Branża IT od dłuższego czasu jest liderem notowań analiz ofert pracy. W listopadzie br. prawie 49 proc. ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl dotyczyło właśnie specjalistów z tej dziedziny. - Jest to wprawdzie o 5 proc. mniej niż w październiku, ale to raczej tylko krótkotrwałe wahanie, a nie zapowiedź odwrócenia trendu - analizuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Co miesiąc liczba ofert dla pracowników z tego sektora waha się w granicach 50 proc. Ogromną szansę na zatrudnienie stwarzają światowe koncerny, które lokują w Polsce swoje centra rozwojowe. - To one głównie poszukują informatyków i specjalistów technicznych. Dodatkowo, IT i nowe technologie są dziedziną, która stale się rozwija, a polskie firmy coraz częściej stawiają na innowacyjność - potrzebują więc pracowników, którzy mają odpowiednie kompetencje - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Księgowi rosną w siłę

Wśród ogłoszeń publikowanych na portalu monsterpolska.pl wzrosła liczba tych dotyczących stanowisk związanych z branżą bankową i księgowością - z 9 do 12 proc. Na podium zestawienia znalazły się także oferty pracy dla inżynierów oraz dla pracowników sprzedaży - odpowiednio 8 proc. i 7 proc.

SSC i outsourcing w natarciu

54 proc. wszystkich ofert pracy stanowiły ogłoszenia publikowane przez Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. - Ten sektor notuje bardzo dynamiczne wzrosty i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić - dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

W listopadzie 2013 roku Centra Usług Wspólnych poszukiwały pracowników głównie do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz osób na stanowiska techniczne (inżynierów i konstruktorów).

W listopadzie liczba ofert pracy, w porównaniu do października, spadła o 11 proc. i o 4 proc. w stosunku do listopada 2012.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.