Programiści wciąż najczęściej poszukiwanymi pracownikami

0 0
Programiści wciąż najczęściej poszukiwanymi pracownikami

Prawie połowa ofert pracy zamieszczonych na monsterpolska.pl w listopadzie 2013 roku była adresowana do specjalistów IT. Sektor ten przez cały 2013 rok zajmował pierwsze miejsce w cyklicznych analizach portalu. Po nich najchętniej poszukiwani są pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży.

Branża IT od dłuższego czasu jest liderem notowań analiz ofert pracy. W listopadzie br. prawie 49 proc. ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl dotyczyło właśnie specjalistów z tej dziedziny. - Jest to wprawdzie o 5 proc. mniej niż w październiku, ale to raczej tylko krótkotrwałe wahanie, a nie zapowiedź odwrócenia trendu - analizuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Co miesiąc liczba ofert dla pracowników z tego sektora waha się w granicach 50 proc. Ogromną szansę na zatrudnienie stwarzają światowe koncerny, które lokują w Polsce swoje centra rozwojowe. - To one głównie poszukują informatyków i specjalistów technicznych. Dodatkowo, IT i nowe technologie są dziedziną, która stale się rozwija, a polskie firmy coraz częściej stawiają na innowacyjność - potrzebują więc pracowników, którzy mają odpowiednie kompetencje - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Księgowi rosną w siłę

Wśród ogłoszeń publikowanych na portalu monsterpolska.pl wzrosła liczba tych dotyczących stanowisk związanych z branżą bankową i księgowością - z 9 do 12 proc. Na podium zestawienia znalazły się także oferty pracy dla inżynierów oraz dla pracowników sprzedaży - odpowiednio 8 proc. i 7 proc.

SSC i outsourcing w natarciu

54 proc. wszystkich ofert pracy stanowiły ogłoszenia publikowane przez Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. - Ten sektor notuje bardzo dynamiczne wzrosty i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić - dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

W listopadzie 2013 roku Centra Usług Wspólnych poszukiwały pracowników głównie do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz osób na stanowiska techniczne (inżynierów i konstruktorów).

W listopadzie liczba ofert pracy, w porównaniu do października, spadła o 11 proc. i o 4 proc. w stosunku do listopada 2012.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.