Programiści na celowniku rekruterów

Majowe zestawienie ofert pracy na portalu monsterpolska.pl zostało zdominowane przez kategorię IT. Liczba ofert z tego sektora wyniosła 37 proc. Całkowita liczba ofert pracy wzrosła o 4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Programiści na celowniku rekruterów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 cze 2015 19:28


Zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT stale rośnie. Ta kategoria po raz kolejny zajęła pozycję lidera pod względem prowadzonych rekrutacji. Liczba ofert w tym sektorze zanotowała 6 proc. wzrost miesiąc do miesiąca.

Czytaj też: EY: Przedsiębiorcy będą tworzyć nowe miejsca pracy

Również w największych miastach Polski na pierwszym miejscu znalazły się ogłoszenia dla specjalistów z tej branży. Firmy poszukiwały przede wszystkim programistów oraz inżynierów ds. oprogramowania.

Na drugim miejscu majowego zestawienia znalazła się sprzedaż/ sprzedaż detaliczna (15 proc.), która zanotowała wzrost porównaniu z kwietniem aż o 26 proc. Trzecią pozycję zajęły finanse/księgowość z udziałem na poziomie 14 proc. i wzrostem liczby ofert pracy o 19 proc.

Czytaj też: Rekordowe zatrudnienia w sektorze nowoczesnej gospodarki

Ostatnie dwa miejsca w TOP 5 pod względem ofert pracy, tak jak w poprzednim miesiącu, przypadły kategoriom obsługa klienta i analiza biznesowa. Udział ogłoszeń kategorii obsługa klienta wyniósł 9 proc. i spadł o 14 proc. Mniej propozycji pracy pojawiło się dla analityków biznesowych – 5 proc., ze spadkiem o 8 proc.

Rekrutacja w sektorze BPO

44 proc. wszystkich ofert pracy zamieszczonych w maju na portalu mosnterpolska.pl stanowiły ogłoszenia opublikowane przez Centra Usług Wspólnych i firmy outsourcingowe. W ujęciu miesięcznym ich liczba wzrosła o 9 proc.

Firmy outsourcingowe, podobnie jak w kwietniu, poszukiwały przede wszystkim kandydatów IT (62 proc.). Na drugim miejscu uplasowały się ogłoszenia dla pracowników kategorii finanse/ księgowość (11 proc.). Bez zmian pozostała liczba nowych stanowisk dla specjalistów analizy biznesowej, która wyniosła 9 proc.

Praca dla specjalistów IT nie zajmowała czołowej pozycji jedynie w zestawieniu ofert publikowanych przez Centra Usług Wspólnych. Najwięcej ogłoszeń pojawiło się tu dla pracowników finansów / księgowości – 57 proc. Drugie miejsce zajęły oferty IT, których było 15 proc. Listę zamykają rekrutacje do działów HR, których udział w liczbie opublikowanych ofert wyniósł 8 proc.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.