Program POWER: Wsparcie dla młodych bezrobotnych z Małopolski

0 0

Ruszył nabór wniosków na wsparcie zawodowe i edukacyjne dla młodych mieszkańców Małopolski pozostających bez pracy.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie ogłosił nabór wniosków na wsparcie zawodowe i edukacyjne osób młodych, pozostających bez pracy. W konkursie do podziału jest ponad 85 mln zł ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Pomoc dla osób w wieku 15-29 lat

Jak poinformowała Katarzyna Nyklewicz z WUP, w konkursie mogą wziąć udział agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, ochotnicze hufce pracy, publiczne służby zatrudnienia, instytucje dialogu społecznego oraz partnerstwa lokalnego. Wnioski mogą one składać do 27 lipca tego roku.

Według przewidywań urzędników, młodzi mieszkańcy Małopolski będą mogli skorzystać z oferty projektów w IV kwartale tego roku - wtedy też zostaną podpisane umowy pomiędzy WUP a realizatorami projektów. Pomoc będzie kierowana do osób w wieku 15-29 lat, którzy nie mają pracy, nie uczą się i nie szkolą, a w szczególności niezarejestrowanych w urzędach pracy, w tym osób niepełnosprawnych.

Programem objętych ma być blisko 70 tys. młodych

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój to nowe przedsięwzięcie finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2014-20 Małopolska ma otrzymać ponad 190 mln euro, a pomocą z tego programu objętych ma być blisko 70 tys. młodych ludzi.

Program nakierowany jest przede wszystkim na indywidualną pomoc. Osoby bez pracy będą wspierane między innymi poprzez staże, szkolenia i inne formy dokształcania. Program promuje zatrudnienie na umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną na co najmniej trzy miesiące. Średnie miesięczne wynagrodzenie za ten okres nie może być niższe od płacy minimalnej i musi uwzględniać składki zdrowotne i ubezpieczeniowe. Program ma również pomóc osobom zainteresowanym otworzeniem własnej firmy, dając możliwość uzyskania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości około 20 tys. zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.