Program Kariera: 2500 zł miesięcznie na stażu dla studentów i absolwentów

Ruszył nabór do 14. edycji Programu Kariera.  Uczestnicząc w programie można postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service i wiele innych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Program Kariera: 2500 zł miesięcznie na stażu dla studentów i absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

13 kwi 2017 20:16


• 30 firm, 80 staży oraz wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2500 złotych miesięcznie - do końca maja trwa nabór uczestników do Programu Kariera.

• Pracodawcy szukają studentów i absolwentów bardzo różnych kierunków.

Na studentów czeka kilkadziesiąt ofert płatnych, wakacyjnych staży z różnych branż i firm w całej Polsce. To szansa na zdobycie doświadczenia, zarobienie pieniędzy, a dla wielu osób także na zyskanie stałej pracy.

W Programie Kariera, organizowanym przez Polską Radę Biznesu, staże oferują znane i cenione firmy z polski i zagranicy. Uczestnicząc w programie można postawić pierwsze zawodowe kroki pod okiem menedżerów m.in. takich firm, jak: Adamed, Amica, Bakalland, Legia, Pressglass, OEX, TVN, Work Service i wiele innych.

Pieniądze i doświadczenie

Wśród ofert staży znajdują się propozycje dla studentów kierunków związanych z ekonomią i finansami, naukami ścisłymi, humanistycznymi i społecznymi. Nie brakuje też ofert dla inżynierów. Staże Programu Kariera odbywają się w wakacje i trwają od 1 do 3 miesięcy. Są zawsze płatne. Firmy oferują miesięczne wynagrodzenie w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł.

– U nas żaden stażysta nie parzy kawy – zapewnia Marian Owerko przewodniczący rady nadzorczej firmy Bakalland i wiceprezes Polskiej Rady Biznesu – staże uczą i pozwalają poznać działanie firmy oraz odnaleźć w niej swoje miejsce – dodaje Marian Owerko.

Czytaj też: Parzenie kawy to już przeszłość. Staż to przepustka do kariery zawodowej

Co czwarta osoba kończąca praktyki dostaje ofertę stałej pracy

Każdego roku staże Programu Kariera są poddawane ocenie uczestników. Jak pokazują statystyki i doświadczenia stażystów, ich standard systematycznie wzrasta.

– Świetne firmy, można się wiele nauczyć. W moim przypadku staż, który odbyłam w Onecie, zaowocował umową o pracę – opowiada Monika Perkowska, uczestniczka jednej z poprzednich edycji Programu Kariera. – Staż dał mi łatwiejszy start zawodowy, doświadczenie i możliwość zarobku – wtóruje Małgorzata Leja, która praktykę odbyła w Warta Glass.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.