Prof. Orłowski: Polska Wschodnia powinna być cieplarnią dla przedsiębiorczości

Jak wykorzystywać środki unijne, żeby zatzymać młodych w Polsce Wschodniej? - Tutaj nie ma łatwej odpowiedzi. Trzeba je mądrze wykorzystywać, bo jeśli młodzi ludzie wyjadą z województw, które są słabiej rozwinięte, w których są niższe dochody i w których trudniej o dobrą pracę, to te województwa nigdy nie dogonią lepiej rozwiniętych - uważa prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prof. Orłowski: Polska Wschodnia powinna być cieplarnią dla przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

28 wrz 2016 0:01


Jak zatem zatrzymać młodych w regionie, aby ten mógł dogonić lepiej rozwinięte? Według prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PwC, Polska Wschodnia powinna zmienić się w cieplarnię dla przedsiębiorczości.

- Tutaj powinny być oferowane ludziom, którzy chcą rozwijać firmy, warunki lepsze niż te, które są im oferowane np. w zachodniej Polsce - powiedział Orłowski. - Chociażby mniejsza biurokracja, lepsze wsparcie - są w końcu unijne pieniądze na różne formy wsparcia przedsiębiorczości, lepsza edukacja na rzecz przedsiębiorczości, życzliwsze traktowanie inwestorów, lepsza obsługa. To jest oczywiście coś, co jest w rękach samorządu - dodał Orłowski.

Mówiąc o inwestorach, Orłowski podkreślił, że chodzi o ściąganie do regionu takich inwestorów, którzy stworzą większą wartość dodaną. - Którzy będą tworzyć atrakcyjne miejsca pracy dla młodych ludzi. Ponieważ im lepsze będzie życie tutaj, im atrakcyjniejsza będzie szansa zrobienia kariery, zrobienia w życiu czegoś ważnego, tym bardziej ludzie będą skłonni tutaj zostawać, a nie wyjeżdżać - podsumował.

Całą rozmowę PulsHR.pl z prof. Witoldem Orłowskim możecie obejrzeć tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.