Problem z brakiem pracowników? Kiepski wizerunek firmy odstrasza kandydatów do pracy

0 0
Problem z brakiem pracowników? Kiepski wizerunek firmy odstrasza kandydatów do pracy
27 proc. badanych firm ocenia, że właśnie ze względu na niewystarczająco atrakcyjną reputację i wizerunek, mają trudności ze zdobyciem odpowiednich kandydatów do pracy (fot.shutterstock.com)

Ponad jedna czwarta polskich firm przyznaje, że trudno jej o właściwych kandydatów do pracy ze względu na nie najlepszą reputację.

W tym roku już 38 proc. firm ocenia, że niedobór talentów będzie miał największy wpływ na ich biznes w najbliższych dwóch latach. W porównaniu z 2015 r. odsetek takich wskazań zwiększył się niemal o połowę - wynika z najnowszej edycji badania Employer Branding w Polsce, która objęła prawie 350 pracodawców z całego kraju - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Wizerunek firm w oczach Polaków pozostawia wiele do życzenia

Chociaż najczęściej wskazywanym powodem trudności z pozyskaniem odpowiednich kandydatów do pracy są mało konkurencyjne wynagrodzenia i możliwości awansu, to wyraźnie zyskały od zeszłego roku na znaczeniu czynniki bezpośrednio związane z budowaniem dobrej reputacji pracodawców. Już 27 proc. uczestników badania ocenia, że właśnie ze względu na niewystarczająco atrakcyjną reputację i wizerunek, mają trudności ze zdobyciem odpowiednich kandydatów do pracy. To niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku.O ponad 40 proc. wzrósł też odsetek firm wskazujących, że kandydaci nie są świadomi ich oferty, co może skłonić je do większych inwestycji w kampanie rekrutacyjne - czytamy w "Rzeczpospolitej".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A kto wpływa na wizerunek firmy ? Osoby rekrutujące, które potrafią być mało kulturalne, spózniać sie na rozmowę (!), nie czytające wcześniej twojego CV..

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.