Prezydent Gniezna: To realna szansa na kilkaset miejsc pracy

Prawie 12 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje w Gnieźnie ma wejść w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto otrzymało już oferty od trzech inwestorów zainteresowanych budową zakładów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezydent Gniezna: To realna szansa na kilkaset miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 paź 2014 22:07


Jak powiedział PAP prezydent Gniezna Jacek Kowalski, miasto otrzymało już pisemne deklaracje od inwestorów. "Dwóch pochodzi z Polski, a jeden z Ameryki. Jest realna szansa na kilkaset nowych miejsc pracy".

Czytaj też: Tylko jedno województwo nie odnotowało we wrześniu spadku bezrobocia...

Andrzej Kail z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE) przekazał PAP, że wniosek o utworzenie podstrefy został przekazany do ministerstwa gospodarki. Według niego teren w Gnieźnie nie będzie "leżakował". "Są pierwsi poważni inwestorzy" - potwierdził Kail.

Gnieźnieńska podstrefa może powstać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czytaj też: ICT Poland zainwestuje ponad 300 mln zł w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

Na koniec sierpnia br. w Gnieźnie bez pracy było ok. 3,5 tys. osób, a stopa bezrobocia w powiecie gnieźnieńskim wynosiła 13,5 proc. i była wyższa o 5,4 proc. od średniej dla województwa.

Prezydent Kowalski podkreślił, że w Gnieźnie zostało tylko 50 ha wolnych gruntów pod inwestycje.

W pierwszym półroczu tego roku zezwolenia w wielkopolskich podstrefach KSSSE otrzymało pięć firm, które utworzą co najmniej 473 nowe miejsca pracy. Wśród tych spółek są m.in. Amica Wronki, Phoenix Contact i Polinova Polska.

Firmy działające na terenie Wielkopolski w podstrefach KSSSE utworzyły w sumie 3,4 tys. miejsc pracy. Strefa w województwie liczy łącznie ponad 302 ha, z czego 148,6 ha czeka na inwestorów. Ostatnie poszerzenie KSSSE w regionie miało miejsce w marcu br.: podstrefy powstały w Wągrowcu i Śmiglu.

W połowie lipca kancelaria premiera podała, iż w pierwszym półroczu tego roku 14 specjalnych stref ekonomicznych utworzonych na terenie kraju udzieliło w sumie 438 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Jednocześnie otrzymujące zezwolenia podmioty zadeklarowały łącznie ponad 21 mld zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie blisko 20,5 tys. nowych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.