Prezydent Gniezna: To realna szansa na kilkaset miejsc pracy

0 0
Prezydent Gniezna: To realna szansa na kilkaset miejsc pracy
fot. kssse

Prawie 12 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje w Gnieźnie ma wejść w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Miasto otrzymało już oferty od trzech inwestorów zainteresowanych budową zakładów.

Jak powiedział PAP prezydent Gniezna Jacek Kowalski, miasto otrzymało już pisemne deklaracje od inwestorów. "Dwóch pochodzi z Polski, a jeden z Ameryki. Jest realna szansa na kilkaset nowych miejsc pracy".

Czytaj też: Tylko jedno województwo nie odnotowało we wrześniu spadku bezrobocia...

Andrzej Kail z Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE) przekazał PAP, że wniosek o utworzenie podstrefy został przekazany do ministerstwa gospodarki. Według niego teren w Gnieźnie nie będzie "leżakował". "Są pierwsi poważni inwestorzy" - potwierdził Kail.

Gnieźnieńska podstrefa może powstać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czytaj też: ICT Poland zainwestuje ponad 300 mln zł w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

Na koniec sierpnia br. w Gnieźnie bez pracy było ok. 3,5 tys. osób, a stopa bezrobocia w powiecie gnieźnieńskim wynosiła 13,5 proc. i była wyższa o 5,4 proc. od średniej dla województwa.

Prezydent Kowalski podkreślił, że w Gnieźnie zostało tylko 50 ha wolnych gruntów pod inwestycje.

W pierwszym półroczu tego roku zezwolenia w wielkopolskich podstrefach KSSSE otrzymało pięć firm, które utworzą co najmniej 473 nowe miejsca pracy. Wśród tych spółek są m.in. Amica Wronki, Phoenix Contact i Polinova Polska.

Firmy działające na terenie Wielkopolski w podstrefach KSSSE utworzyły w sumie 3,4 tys. miejsc pracy. Strefa w województwie liczy łącznie ponad 302 ha, z czego 148,6 ha czeka na inwestorów. Ostatnie poszerzenie KSSSE w regionie miało miejsce w marcu br.: podstrefy powstały w Wągrowcu i Śmiglu.

W połowie lipca kancelaria premiera podała, iż w pierwszym półroczu tego roku 14 specjalnych stref ekonomicznych utworzonych na terenie kraju udzieliło w sumie 438 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Jednocześnie otrzymujące zezwolenia podmioty zadeklarowały łącznie ponad 21 mld zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie blisko 20,5 tys. nowych miejsc pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.