Prezes TVP nie przedłuży umów z Pospieszalskim i Lisem?

0 0
Prezes TVP nie przedłuży umów z Pospieszalskim i Lisem?
- Zostałem wybrany na cztery lata i tak działam. Byłoby nieodpowiedzialne, gdybym zachowywał się w ten sposób, że zaraz nastąpi potop i trzeba uciekać na arkę – wyjaśnił prezes TVP. Fot. Przemek Jahr, Ja Fryta/ wikimedia commons

- Po zakończeniu umów z producentami "Tomasz Lis na żywo" i "Bliżej", Telewizja Polska nie będzie ich przedłużała - zaznaczył Janusz Daszczyński, prezes TVP. To koniec współpracy Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego z TVP?

Janusz Daszczyński, stając na czele TVP, mówił o zmianie modelu publicystyki. Prezes publicznej stacji nie chce, aby była ona realizowana przez podmioty zewnętrzne. Ponadto chce odejść od politycznych starć na antenie - stawiając na rozmowy eksperckie.

Co prawda, Janusz Daszczyński podczas konferencji podsumowującej 100 dni jego kadencji (4 listopada) nie sprecyzował planów spółki, jednak w rozmowie z Presserwisem oznajmił, że po zakończeniu umów z producentami "Tomasz Lis na żywo" i "Bliżej", Telewizja Polska nie będzie ich przedłużała. Tym samym Jan Pospieszalski i Tomasz Lis prawdopodobnie znikną z anteny.

Daszczyński zapewnił, że nie zmieni sposobu zarządzania z powodu zmiany władzy. - Zostałem wybrany na cztery lata i tak działam. Byłoby nieodpowiedzialne, gdybym zachowywał się w ten sposób, że zaraz nastąpi potop i trzeba uciekać na arkę – wyjaśnił prezes TVP.

Jak jednak powiedział Mariusz Błaszczak z PiS w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jednostronność Tomasza Lisa to łamanie standardów.

- Lis w mediach prywatnych robi to, na co mu właściciel pozwala, ale w mediach publicznych należy stawiać wysokie standardy wobec dziennikarzy – dodaje Błaszczak.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Panie Prezesie prosze pomyslec o abonamencie bo tych co placa traktujevie za glupkow.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.