wnp.pl

Prezes Orlenu Jacek Krawiec złoży rezygnację?

0 0
Prezes Orlenu Jacek Krawiec złoży rezygnację?
Stanowisko szefa PKN Orlen jest jednym z najbardziej "łakomych kąsków" spośród spółek, w których realną kontrolę sprawuje skarb państwa. W 2014 roku wynagrodzenie prezesa koncernu wyniosło wraz z premią ok. 2,9 mln zł. Fot. PTWP

Kadrowa karuzela w spółkach Skarbu Państwa trwa w najlepsze. Teraz przyszedł czas na wymianę prezesa PKN Orlen?

Po serii dymisji w spółkach energetycznych, prawdziwe kadrowe tsunami przeszło przez kolejowe firmy. Teraz, jak donosi "Parkiet", nowy rząd bierze się za największą polską firmę, PKN Orlen, której prezes ma złożyć dymisję jeszcze w tym tygodniu.

Według rozmówców dziennika, Jacek Krawiec chce w ten sposób uprzedzić działania ministra skarbu, który ma zamiar go odwołać. Nie bez znaczenia również jest - jak czytamy w "Parkiecie" - uchwalona ustawa o podatku od odpraw. Rezygnując teraz menedżerowi udałoby się "uciec" przed 70-proc. opodatkowaniem odprawy.

Kto zastąpi Jacka Krawca?

Już wcześniej pojawiły się informację, że za sterami PKN Orlen ma stanąć Wojciech Jasiński, były minister skarbu państwa z lat 2006-2007.

Stanowisko szefa PKN Orlen jest jednym z najbardziej "łakomych kąsków" spośród spółek, w których realną kontrolę sprawuje skarb państwa. W 2014 roku wynagrodzenie prezesa koncernu wyniosło wraz z premią ok. 2,9 mln zł.

Skarb Państwa posiada obecnie 27,52 proc. udziałów w PKN Orlen, ale ze względu na rozdrobnienie pozostałej części akcjonariatu (powyżej 5 proc. udziałów posiadają jeszcze tylko Otwarte Fundusze Emerytalne Aviva i Naionale-Nederlanden) sprawuję faktyczną kontrolę właścicielską nad spółką.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.