Prezes GE: Polska ma świetnie wykształconą kadrę i nie konkuruje już tanią siłą roboczą

- Dziś nie konkurujemy już tanią siłą roboczą, posiadamy w Polsce świetnie wykształconą kadrę inżynierską, a pracownicy zatrudnieni przy liniach produkcyjnych zapewniają doskonałą jakość produkcji. Polska ma inne atuty, takie jak stabilność prawna, przewidywalność, obecność w UE i lokalizacja geograficzna - mówi Beata Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes GE: Polska ma świetnie wykształconą kadrę i nie konkuruje już tanią siłą roboczą

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

23 cze 2014 12:07


Czym Polska wyróżnia się na tle innych państw regionu? Jakie są nasze plusy i minusy?

- GE jest w Polsce od ponad 20 lat. W 21 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej GE zatrudnia prawie 27 tys. ludzi, z czego w Polsce ponad 10 tys. Ta liczba pokazuje, że dla GE Polska jest atrakcyjnym krajem. Dziś nie konkurujemy już tanią siłą roboczą, posiadamy w Polsce świetnie wykształconą kadrę inżynierską, a pracownicy zatrudnieni przy liniach produkcyjnych zapewniają doskonałą jakość produkcji.

Tania siła robocza wciąż jest jednak naszym sporym atutem…

- Jeśli chodziłoby tylko o tanią siłę roboczą, to dziś nie mielibyśmy szans na utrzymanie miejsc pracy, ponieważ koszty pracy w Polsce rosną, podczas gdy na świecie są miejsca o dużo niższych kosztach pracy, jak np. Azja Wschodnia. Dla inwestorów Polska ma inne atuty, takie jak stabilność prawna, przewidywalność, obecność w UE i lokalizacja geograficzna. Jesteśmy na granicy UE, wielu inwestorów zagranicznych traktuje Polskę jako hub na region, a nawet na świat. Takim inwestorem jest GE. W naszej fabryce w Bielsku-Białej powstają komponenty na potrzeby całego GE, co oznacza w praktyce, że niemal 100 proc. produkcji jest eksportowane. W Polsce dostrzegamy efektywną produkcję wysokiej jakości i odpowiednie podejście pracowników do pracy. To jest naszą olbrzymią przewagą.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gość 2016-01-30 15:49:44

to czemu nie zatrudniacie ludzi z dyplomem po Politechnice Wrocławskiej którzy do was wysyłają CV i listy motywacyjne?