Pracuj.pl: W maju najbardziej rozchwytywani byli handlowcy

0 0
Pracuj.pl: W maju najbardziej rozchwytywani byli handlowcy
fot.fotolia

W maju opublikowano na portalu Pracuj.pl 35974 ofert pracy, co oznacza 5 proc. wzrostu w porównaniu z majem 2014 r. Miniony miesiąc był kolejnym potwierdzającym stałą tendencję wzrostową polskiego rynku pracy.

Najwięcej ofert pracy opublikowano dla branż handel i sprzedaż, bankowość finanse i ubezpieczenia oraz dla przemysłu ciężkiego. Najdynamiczniej przyrasta liczba ofert pracy dedykowanych inżynierom oraz specjalistom obsługi klienta.

Jakie branże zatrudniały w maju?

Niezmiennie najwięcej ofert pracy opublikowano z branży handel i sprzedaż, było to 7140 ofert, co stanowiło jedną piątą wszystkich majowych ogłoszeń o pracę. Jednak w stosunku do maja 2014 roku odnotowano w tej branży niewielki, bo 2 proc., spadek liczby ofert. Branża bankowość, finanse i ubezpieczenia utrzymuje drugą po liderze pozycję z 15 proc. udziałem w ogólnej liczbie opublikowanych w maju ogłoszeń.

Na trzecim miejscu uplasował się przemysł ciężki z 3247 ogłoszeniami o pracę. W przypadku tej branży odnotowano znaczący, 13 proc., wzrost liczby ofert porównując dane rok do roku. Najwięcej ogłoszeń o pracę z branży przemysł ciężki skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży, inżynierów oraz specjalistów produkcji, najbardziej w porównaniu z majem 2014 r., wzrosło zapotrzebowanie w tej branży na specjalistów obsługi klienta – o 34 proc.

Budownictwo nie traci impetu

 

W maju budownictwo i nieruchomości było branżą, która odnotowała, największy, bo 15 proc., wzrost ofert pracy w porównaniu z majem 2014 r. Najwięcej ogłoszeń o pracę z tej branży skierowano do osób odpowiedzialnych za handel i sprzedaż – 868 ofert, ekspertów budownictwa – 776 ofert oraz inżynierów 562 oferty. Najdynamiczniej natomiast przyrastała liczba ogłoszeń z tej branży skierowanych do osób odpowiedzialnych za obsługę klienta – aż 60 proc. wzrostu rok do roku oraz za handel i sprzedaż, o 23 proc. więcej ogłoszeń niż przed rokiem. Nie maleje także popyt na specjalistów budownictwa – ofert skierowanych do nich było o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Dla jakich specjalistów maj był łaskawy?

W maju najwięcej pracy było dla specjalistów handlu i sprzedaży – opublikowano dla nich 13443 ogłoszeń, co stanowiło 37 proc.. wszystkich ogłoszeń. Poszukiwano także finansistów – 5793 ogłoszeń o pracę, specjalistów IT – 4855 ofert oraz inżynierów – 3571 ofert.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.