Pracuj.pl: W maju najbardziej rozchwytywani byli handlowcy

W maju opublikowano na portalu Pracuj.pl 35974 ofert pracy, co oznacza 5 proc. wzrostu w porównaniu z majem 2014 r. Miniony miesiąc był kolejnym potwierdzającym stałą tendencję wzrostową polskiego rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracuj.pl: W maju najbardziej rozchwytywani byli handlowcy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 cze 2015 11:02


Najwięcej ofert pracy opublikowano dla branż handel i sprzedaż, bankowość finanse i ubezpieczenia oraz dla przemysłu ciężkiego. Najdynamiczniej przyrasta liczba ofert pracy dedykowanych inżynierom oraz specjalistom obsługi klienta.

Jakie branże zatrudniały w maju?

Niezmiennie najwięcej ofert pracy opublikowano z branży handel i sprzedaż, było to 7140 ofert, co stanowiło jedną piątą wszystkich majowych ogłoszeń o pracę. Jednak w stosunku do maja 2014 roku odnotowano w tej branży niewielki, bo 2 proc., spadek liczby ofert. Branża bankowość, finanse i ubezpieczenia utrzymuje drugą po liderze pozycję z 15 proc. udziałem w ogólnej liczbie opublikowanych w maju ogłoszeń.

Na trzecim miejscu uplasował się przemysł ciężki z 3247 ogłoszeniami o pracę. W przypadku tej branży odnotowano znaczący, 13 proc., wzrost liczby ofert porównując dane rok do roku. Najwięcej ogłoszeń o pracę z branży przemysł ciężki skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży, inżynierów oraz specjalistów produkcji, najbardziej w porównaniu z majem 2014 r., wzrosło zapotrzebowanie w tej branży na specjalistów obsługi klienta – o 34 proc.

Budownictwo nie traci impetu

 

W maju budownictwo i nieruchomości było branżą, która odnotowała, największy, bo 15 proc., wzrost ofert pracy w porównaniu z majem 2014 r. Najwięcej ogłoszeń o pracę z tej branży skierowano do osób odpowiedzialnych za handel i sprzedaż – 868 ofert, ekspertów budownictwa – 776 ofert oraz inżynierów 562 oferty. Najdynamiczniej natomiast przyrastała liczba ogłoszeń z tej branży skierowanych do osób odpowiedzialnych za obsługę klienta – aż 60 proc. wzrostu rok do roku oraz za handel i sprzedaż, o 23 proc. więcej ogłoszeń niż przed rokiem. Nie maleje także popyt na specjalistów budownictwa – ofert skierowanych do nich było o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Dla jakich specjalistów maj był łaskawy?

W maju najwięcej pracy było dla specjalistów handlu i sprzedaży – opublikowano dla nich 13443 ogłoszeń, co stanowiło 37 proc.. wszystkich ogłoszeń. Poszukiwano także finansistów – 5793 ogłoszeń o pracę, specjalistów IT – 4855 ofert oraz inżynierów – 3571 ofert.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.